Lechia Gdańsk zremisowała z Wisłą Kraków 0:0 w spotkaniu 20. kolejki piłkarskiej EkstraklasyMecz na PGE Arenie poprzedzono minutą ciszy, by uczcić pamięć dwóch kibiców Lechii, którzy 2 tygodnie temu zginęli w wypadku samochodowym, gdy wracali z meczu swojej drużyny.

Gdańszczanie z 29 punktami zajmują 7. miejsce w tabeli rozgrywek. Wisła pozostaje drużyną, która w rundzie wiosennej jeszcze nie przegrała; z 27 pkt na koncie awansowała na 8. miejsce.

Piłkarze Zagłębia Lubin przegrali przed własna publicznością z Ruchem Chorzów 2:3 w meczu 20. kolejki ekstraklasy. Wynik otworzył Arian Błąd, który w 10. minucie wykorzystał podanie Roberta Jeża i z ośmiu metrów pewnie pokonał Michala Peskovicia.

Gol wyrównujący padł w 52. minucie meczu. Po dośrodkowaniu Marka Zieńczuka, gola samobójczego zaliczył Serb Djordje Cotra. 60 sekund później zawodnicy Zagłębia ponownie wyszli na prowadzenie. Po raz drugi na listę strzelców wpisał się Błąd, który tym razem wykorzystał podanie Cotry.

Wyrównania padło w 54. minucie. Po dośrodkowaniu Marka Zieńczuka celnym strzałem głową popisał się Łukasz Janoszka. Mecz rozstrzygnął się w trzeciej minucie doliczonego czasu gry. Po podaniu Filipa Starzyńskiego, Jakub Smektała "na raty" pokonał bramkarza Zagłębia.

Jeszcze dziś odbędą się dwa mecze dwudziestej serii spotkań. O godzinie 16.00 Lechia Gdańsk zagra z Wisłą Kraków, a o 18.30 Pogoń Szczecin będzie podejmowała Lech Poznań.