Śląsk Wrocław wygrał 3:1 (2:0) na własnym boisku z Widzewem Łódź w rozegranym w niedzielę meczu 5. kolejki piłkarskiej ekstraklasy. W 24. minucie wrocławianie objęli prowadzenie, gola strzelił głową Dalibor Stevanović po dokładnym dośrodkowaniu Sylwestra Patejuka, pięć minut później było już 2:0 po trafieniu Marco Paixao, który skutecznie zakończył efektoną akcję Waldemara Soboty i wspomnianego wcześniej Stevanovićia.

Trzeci gol dla gospodarzy padł w 60. minucie po strzale Sebastiana Mili, a kwadrans później łodzianie uzyskali honorowe trafienie - swoją piątą bramkę w sezonie strzelił łotewski napastnik Widzewa, Eduards Visniakovs.
Po niedzielnym zwycięstwie Śląsk awansował na 8. miejsce w ligowej tabeli, wrocławianie mają 6 zdobytych punktów. Widzew - także z 6 punktami - zajmuje 11. miejsce.