Jak ustalił transfering.pl, działacze mistrza Polski uzyskali zgodę "Kolejorza" na to, żeby reprezentant Polski U-17 przeszedł badania lekarskie przy Łazienkowskiej. Napastnik Lecha stawił się na nich w piątek i sztab medyczny Legii nie miał najmniejszych zastrzeżeń do stanu jego zdrowia. Kontrakt Kozaka z warszawskim zespołem jest już gotowy i Legia czeka tylko na podpis działaczy Lecha pod umową transferową. Legia zapłaci za niego Lechowi około 200 tysięcy złotych plus przyszłe korzyści w przypadku transferu do kolejnego klubu.

Reklama

Utalentowany napastnik będzie trzecim piłkarzem poznańskiego zespołu, który w ostatnim czasie zamieni Lecha na Legię. Wcześniej podobną drogę przebyli Bartosz Bereszyński i Aleksander Wandzel.

Kozak grał w reprezentacji Polski we wszystkich kategoriach wiekowych: U-15, U-16 i obecnie U-17. Jego nazwisko trafiło do notesów wielu skautów klubów z najsilniejszych lig w Europie. Zainteresowanie zgłaszał m.in. Liverpool a kilka dni temu konkretną ofertę złożyła Sampdoria Genua. Kozak zdecydował się jednak na Legię.