Komisja Ligi spółki Ekstraklasa SA podjęła decyzję o weryfikacji wyniku po zapoznaniu się z raportami sędziego oraz obserwatora zawodów. Sędzia zakończył mecz w 90. minucie (przed upływem doliczonego czasu gry) po tym, jak kibice Zagłębia rozpalili race i świece dymne, po czym rzucali nimi na płytę boiska. W chwili przerwania gry był remis 3:3.

Dodatkową karą dla Zagłębia jest nakaz rozegrania kolejnego meczu - w rozgrywkach 1. ligi, ponieważ lubiński klub został zdegradowany z ekstraklasy - bez udziału publiczności.

Ukarano również Widzew - kibice tego klubu nie będą mogli oglądać swojego zespołu w pięciu najbliższych meczach wyjazdowych. Widzew również opuścił ekstraklasę, zajmując w tabeli 15. miejsce - przed Zagłębiem.