W środę Górnik przegrał na własnym stadionie 0:2 z Lechem Poznań i była to trzecia porażka zabrzan w czwartym meczu na wiosnę. To jedyna drużyna, która w tym roku nie zdobyła jeszcze gola.

Reklama

Po meczu z Lechem Poznań odbyło się spotkanie zarządu klubu z trenerem Leszkiem Ojrzyńskim. Szkoleniowiec przedstawił koncepcje i warunki dalszej pracy z zespołem, które nie zostały zaakceptowane przez władze Górnika Zabrze. W związku z tym strony zdecydowały się zakończyć współpracę z dniem 3 marca 2016 r. - napisał śląski klub w komunikacie.

59-letni Żurek, były trener m.in. GKS Katowice, Ruchu Chorzów, Ruchu Radzionków, Podbeskidzia Bielsko-Biała czy Polonii Warszawa, ostatnio był zatrudniony w pionie sportowym Górnika. Prowadził tę ekipę krótko w 1996 roku i w latach 1997-2000, a później pracował też jako skaut. Według klubu, będzie ma on status trenera tymczasowego. Zadebiutuje w nowej roli w sobotnim spotkaniu w Warszawie z prowadzącą w ekstraklasie Legią.

Z kolei 43-letni Ojrzyński został zatrudniony w Zabrzu po czwartej kolejce obecnego sezonu, zmieniając Roberta Warzychę. Górnik zajmował wtedy ostatnie miejsce i na takiej pozycji pozostawił zespół.

Pięć kolejek przed zakończenie zasadniczej części rozgrywek Górnik, który ma 22 pkt, traci dwa do 15. Wisły Kraków i cztery do 14. Śląska Wrocław. Obie te drużyny mają jednak do rozegrania po jednym zaległym meczu.