Wiślacy dosyć szybko, bo w 6. minucie objęli prowadzenie. Patryk Małecki mając piłkę w polu karnym "oszukał" próbującego go zatrzymać Pawła Golańskiego i strzałem z dosyć ostrego kąta pokonał Grzegorza Kasprzika.

W 15. min Wisła była bardzo bliska zdobycia drugiej bramki. Zdenek Ondrasek główkował z bliska, ale prosto w golkipera ze Śląska.

Zabrzanie wyrównali dosyć niespodziewanie. Po tym jak Richard Guzmics podał za słabo do Michała Miśkiewicza, piłkę przejął Roman Gergel. Mają przed sobą tylko bramkarza minął go i było 1:1.

Jeszcze przed przerwą krakowianie ponownie objęli prowadzenie. W 42. min zostawiony bez opieki Rafał Wolski otrzymał piłkę od Małeckiego. Pierwszy jego strzał odbił golkiper, ale dobitka Wolskiego była już skuteczna.

Po wznowieniu gry szybko „Biała Gwiazda" miała dwie dobre okazje do podwyższenia prowadzenia. Jednak w 47. min Wolski w sytuacji jeden na jeden zagrał głową wprost w Kasprzika. Minutę później Rafał Pietrzak trafił piłką w poprzeczkę.

Później długo inicjatywę miał Górnik. W 77. min rezerwowy Armin Cerimagic uderzył piłką w poprzeczkę. Jednak trzy minuty później zespół ze stolicy Małopolski wyprowadził kontrę, którą skutecznie wykończył Ondrasek.

Wisła po raz kolejny zagrała bez Pawła Brożka, który leczy kontuzje.

Niedzielny mecz rozpoczął się z sześciominutowym opóźnieniem. W trakcie prezentacji drużyn zasłabł jeden z bocznych sędziów. Po chwili jednak był już w stanie podjąć swoje obowiązki.

Wisła Kraków - Górnik Zabrze 3:1 (2:1).
Bramki:
1:0 Patryk Małecki (6), 1:1 Roman Gergel (28), 2:1 Rafał Wolski (42), 3:1 Zdenek Ondrasek (80).