Choć do zakończenia rozgrywek pozostały jeszcze dwie kolejki, ustępujący mistrz Polski już przystąpił do budowy nowej drużyny na kolejny sezon. Pierwszym ruchem transferowym jest pozyskanie słowackiego golkipera, bowiem dotychczasowy numer dwa poznańskiej bramki Krzysztof Kotorowski zakończy wkrótce karierę.

Reklama

Putnocky w styczniu ubiegłego roku został pozyskany przez Ruch z MFK Rużomberok. Wcześniej występował m.in. w MFK Koszyce, Slovanie Bratysława i FC Nitra. Ma też za sobą grę w europejskich pucharach.

Na najwyższym poziomie Matus zagrał blisko 300 meczów. Szukaliśmy doświadczonego zawodnika, który jeśli nawet rozpocznie rywalizację w roli drugiego bramkarza, to w każdej chwili będzie mógł stanąć między słupkami. Potrzebowaliśmy piłkarza, który nie będzie tylko uzupełnieniem, ale silnym konkurentem dla Jasmina Buricia – powiedział wiceprezes "Kolejorza" Piotr Rutkowski cytowany przez oficjalną stronę klubową.

Lech obecnie zajmuje siódme miejsce w tabeli i stracił szansę na zakwalifikowanie się do europejskich pucharów w kolejnym sezonie.