Kibice Legii na "Żylecie" wywiesili białe płótno z czarnym hasłem: "KOD, Nowoczesna, GW, Lis, Olejnik - inne ladacznice, dla was nie będzie gwizdów, będą szubienice!". Była to odpowiedź fanów stołecznego zespołu na insynuacje, że to oni gwizdali na prezydenta Andrzeja Dudę podczas finału Pucharu Polski na Stadionie Narodowym.

Reklama

Sprawa transparentu wywołała burzę. Stacja TVN zerwała z Legią współpracę. Nowoczesna złożyła doniesienie w prokuraturze. Monika Olejnik w swoim programie "Kropka nad i" w rozmowie z prezesem PZPN, Zbigniewem Bońkiem przyznała, że nie czuje się bezpieczna i domagała się ukarania klubu.

Na razie na mistrzów Polski sankcje nałożyła Ekstraklasa. W związku z wywieszeniem transparentu o niedozwolonej treści podczas meczu Legia Warszawa - Piast Gliwice, na Klub z Warszawy została nałożona kara pieniężna. Komisja Ligi otrzymała od Klubu kopię dokumentów potwierdzających nałożenie zakazów stadionowych na osoby zaangażowane w ten incydent. Biorąc powyższe pod uwagę, Komisja postanowiła ukarać Klub karą pieniężną w wysokości 20 000 złotych - czytamy w oświadczeniu spółki, która zarządza rozgrywkami piłkarskimi na najwyższym szczeblu w Polsce.

Reklama