Nie jest tajemnicą, że od wielu miesięcy prowadzone były rozmowy z firmami i inwestorami zainteresowanymi aktywnym zaangażowaniem się w budowanie przyszłości "Białej Gwiazdy". Proces sprzedaży trwał długo ze względu na wybór inwestora, który zapewni klubowi jego rozwój i będzie dbał o wizerunek i tradycję. Z kilku ofert została wybrana ta, która po wszechstronnej analizie spełniła wszystkie postawione warunki i oczekiwania - napisano w komunikacie.

Reklama

Jak zaznaczono, 23 lipca 2016 roku podpisana została umowa warunkowa o zbyciu posiadanych akcji i zmianie głównego akcjonariusza klubu. Dzisiaj - po wypełnieniu ściśle określonych warunków - Wisła Kraków SA zyskała nowego inwestora strategicznego. Dzięki porozumieniom z nowymi sponsorami oraz profesjonalnej kadrze menadżerskiej, nowy właściciel pan Jakub Meresiński oraz pan Marek Citko odpowiedzialny za działalność sportową klubu gwarantują rozwój.

W komunikacie przypomniano, że prawie 20 lat temu rozpoczęła się współpraca klubu z Grupą Tele-Fonika Kable. 31 grudnia 1997 r. w miejsce Autonomicznej Sekcji Piłki Nożnej Wisły Kraków, powstała spółka pod nazwą "TS Wisła Kraków Piłka Nożna Spółka Akcyjna". Zdecydowaną większość akcji wykupił wówczas Bogusław Cupiał (właściciel Tele-Foniki).