W dziewiątej minucie pierwszą groźną akcję przeprowadzili gospodarze. Fin Kasper Hamalainen oszukał obrońcę Wisły, ale jego strzał obronił Łukasz Załuska. Niespełna dwie minuty później w podobnej sytuacji, po zagraniu Brazylijczyka Guilherme i nieporadnej interwencji Arkadiusza Głowackiego, znalazł się Miroslav Radovic. Serb z polskim paszportem w swoim stylu spokojnie minął Załuskę i z ostrego kąta skierował piłkę do siatki.

Reklama

Chwilę później groźnym strzałem z dystansu popisał się Rafał Boguski i Arkadiusz Malarz z trudem wybił piłkę na rzut rożny.

W 22. minucie rozpędzonego Radovica w nieprzepisowy sposób zatrzymał stoper Wisły Ivan Gonzalez, którego sędzia Paweł Gil ukarał żółtą kartką. Serb domagał się czerwonego kartonika tłumacząc, że gdyby nie faul, znalazłby się sam przed Załuską.

W 35. minucie goście byli bliscy zdobycia wyrównującej bramki, ale Mateusz Zachara będąc w dobrej sytuacji minimalnie spudłował. Chwilę po przerwie piłka znalazła się w bramce Malarza. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Krzysztofa Mączyńskiego jeden z jego kolegów musnął piłkę głową, ale arbiter nie uznał gola z powodu pozycji spalonej.

To była jedna z nielicznych dogodnych sytuacji po zmianie stron. Przewagę mieli podopieczni trenera Jacka Magiery, ale nie byli w stanie przełożyć jej na podwyższenie prowadzenia.

Reklama

Najlepsze okazje gospodarze mieli kwadrans przed końcem. Najpierw Radovic trafił w słupek po strzale głową, a chwilę później Hamalainen okiwał Załuskę, ale ostatecznie zaplątał się z piłką.

Reklama

Wiślacy natomiast do końca próbowali zdobyć wyrównującą bramkę. Bliski tego był Małecki, po którego strzale z lewej strony pola karnego, piłka minimalnie przeszła obok bramki.

W końcówce spotkania efektowną akcję zakończoną mocnym strzałem przeprowadził Vadis Odjidja-Ofoe, ale dobrze interweniował Załuska. Ostatecznie spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem Legii.

Legia Warszawa - Wisła Kraków 1:0 (1:0)
Bramki: 1:0 Miroslav Radovic (11)
Żółta kartka - Legia Warszawa: Artur Jędrzejczyk. Wisła Kraków: Ivan Gonzalez, Patryk Małecki
Sędzia: Paweł Gil (Lublin)
Widzów: 26 870
Legia Warszawa: Arkadiusz Malarz - Artur Jędrzejczyk, Maciej Dąbrowski, Michał Pazdan, Adam Hlousek - Guilherme (87. Tomasz Jodłowiec), Michał Kopczyński, Thibault Moulin (90+2. Sebastian Szymański), Vadis Odjidja-Ofoe, Kasper Hamalainen (81. Dominik Nagy) - Miroslav Radovic
Wisła Kraków: Łukasz Załuska - Tomasz Cywka, Arkadiusz Głowacki, Ivan Gonzalez, Maciej Sadlok - Patryk Małecki, Krzysztof Mączyński, Pol Llonch, Petar Brlek (82. Jakub Bartosz), Rafał Boguski (62. Hugo Videmont) - Mateusz Zachara (61. Semir Stilic).