W walce o tytuł wciąż liczą się cztery drużyny. Na jedną kolejkę przed zakończeniem sezonu broniąca mistrzostwa Legia ma 43 punkty i o dwa wyprzedza Jagiellonię Białystok, Lecha Poznań i Lechię Gdańsk.

Reklama

Warszawski zespół jako jedyny z tego grona jest pewny udziału w europejskich pucharach (nie zajmie niższego miejsca niż trzecie).

Możliwe warianty w walce o mistrzostwo:
- Legia będzie mistrzem, jeżeli wygra z Lechią; może tez zostać mistrzem w przypadku remisu z Lechią, ale pod warunkiem, że Jagiellonia nie pokona Lech
- Jagiellonia będzie mistrzem, jeżeli wygra z Lechem, a Legia nie wygra z Lechią
- Lech będzie mistrzem, jeżeli wygra z Jagiellonią, a Legia przegra z Lechią
- Lechia będzie mistrzem, jeżeli wygra z Legią, a Jagiellonia zremisuje z LechemJuż w piątek okaże się, kto - oprócz Ruchu - opuści ekstraklasę. W tabeli chorzowianie mają 18 punktów i o trzy ustępują Górnikowi Łęczna oraz Arce Gdynia. Właśnie jeden z tych zespołów podzieli los "Niebieskich".

W piątek Arka zagra w Lubinie z najlepszym w grupie spadkowej (czyli łącznie dziewiątym w ekstraklasie) Zagłębiem, natomiast piłkarze z Łęcznej zmierzą się na wyjeździe właśnie z Ruchem.

Możliwe warianty w walce o utrzymanie:
- Arka zostanie w ekstraklasie, jeżeli w meczu z Zagłębiem osiągnie wynik (punktowo) nie gorszy niż Górnik w spotkaniu z Ruchem
- Górnik zostanie w ekstraklasie, jeżeli w meczu z Ruchem osiągnie wynik (punktowo) lepszy niż Arka w spotkaniu z Zagłębiem.