Kolejne minuty, aż do 22., nie były zbyt ciekawe, niewiele się działo. Potem inicjatywę przejęli goście, stwarzając dość groźne sytuacje. W 22. min szła piłka z rzutu rożnego wprost na głowę jednego z zawodników Piasta, ale przechwycił ją Thomas Daehne, zaś w 24. min wrzucał Martin Konczkowski, a piłkę wybił Cezary Stefańczyk.

Reklama

Od 26. min Wisła przycisnęła. Najpierw na listę strzelców mógł wpisać się Dominik Furman, ale piłka poszybowała nad poprzeczką. W 31. min Wisła wykonywała rzut rożny, po którym strzelał Adam Dźwigała, a piłkę wybronił Jakub Szmatuła. Wreszcie w 34. min po kolejnym rożnym wykonywanym przez Furmana nieznacznie pomylił się Alan Uryga.

Po akcjach Wisły gra znów się przeniosła na połowę gospodarzy. W 37. min Karol Angielski strzelił głową prosto w Daehnego, a w 38. min głową przedłużył piłkę Mateusz Szczepaniak, a Gerard Badia z półwoleja strzelił w poprzeczkę. Po koniec pierwszej połowy spotkania pod poprzeczkę strzelił Semir Stilic, a Szmatuła wybił piłkę na rzut różny.

Na pierwszą groźna sytuację po przerwie kibice musieli poczekać do 55. min. Znakomicie piętą zagrał Stilic do Nico Vareli, ale strzał Urugwajczyka zablokował Badia. Kolejna groźna sytuacja miała miejsce w 71. min. Konrad Michalak strzelał lewą nogą z narożnika pola karnego, ale skutecznością popisał się Szmatuła.

Reklama

Bramkarz Piasta miał coraz więcej pracy. W 78. min Furman podał do Michalaka, ale ten nie zdołał przyjąć piłki będąc w sytuacji sam na sam. Dwie minuty później, po podaniu Jose Kante, Michalak strzelił w poprzeczkę.

Na zmianę wyniku kibice musieli czekać aż do 87. min. Po kolejnym bardzo dobrym dośrodkowaniu Furmana na pole karne, najwyżej wyskoczył Alan Uryga, który głową strzelił swoją pierwszą bramkę w Ekstraklasie. Na tego gola czekał ponad 7 tysięcy minut.

Wisła Płock - Piast Gliwice 1:0 (0:0)
Bramki: 1:0 Alan Uryga (87-głową)
Żółta kartka - Piast Gliwice: Mateusz Szczepaniak
Sędzia: Mariusz Złotek (Stalowa Wola)
Widzów: 2 718
Wisła Płock: Thomas Daehne - Cezary Stefańczyk, Adam Dźwigała, Alan Uryga, Arkadiusz Reca - Giorgi Merebaszwili (83. Jakub Łukowski), Dominik Furman, Damian Szymański, Nico Varela, Semir Stilic (68. Konrad Michalak) - Oskar Zawada (74. Jose Kante)
Piast Gliwice: Jakub Szmatuła - Marcin Pietrowski, Martin Konczkowski, Uros Korun, Jakub Czerwiński - Tomasz Jodłowiec, Tom Hateley, Gerard Badia, Sasa Zivec (57. Joel Valencia), Mateusz Szczepaniak (67. Michal Papadopulos) - Karol Angielski (79. Konstantin Vassiljev)