W ramach prowadzonych przez klub na początku przygotowań do nowego sezonu badań profilaktycznych, a także po dodatkowych konsultacjach w Warszawie, u Jarosława Niezgody stwierdzony został zespół Wolfa-Parkinsona-White'a (WPW), który jest wrodzoną wadą obejmującą obecność nieprawidłowej tkanki przewodzącej pomiędzy przedsionkami a komorami. To rodzaj zaburzenia przewodnictwa elektrycznego w sercu, które dotyczy około jednego promila populacji. Usunięcie wady wymaga przeprowadzenia zabiegu kardiologicznego - ogłosiła w komunikacie Legia.

Reklama

Jak podkreślono, niezdiagnozowany zespół WPW może w skrajnych przypadkach stanowić zagrożenie dla życia i być jedną z przyczyn nagłej śmierci sercowej u sportowców, dlatego ważne, aby wadę wykryć i prawidłowo wyleczyć, co pozwala na pełny powrót do zdrowia i uprawianie wyczynowego sportu bez niepotrzebnego ryzyka.

Po konsultacjach z czołowymi kardiologami i w uzgodnieniu z zawodnikiem postanowiliśmy, że w najbliższych dniach piłkarz przejdzie leczenie zabiegowe mające na celu całkowite usunięcie problemu i pełny powrót do treningów nastąpi za około 8 tygodni – poinformował lekarz mistrzów Polski Mateusz Dawidziuk.

Zabieg, któremu poddany zostanie 23-letni napastnik, jest - według zapewnień klubu - w pełni bezpieczny i małoinwazyjny.

Reklama

Klub zapewni Jarkowi pełną i optymalną opiekę medyczną i rehabilitacyjną. Do czasu przeprowadzenia zabiegu Jarek będzie przebywał wraz z pozostałymi zawodnikami na obozie w Warce pracując indywidualnie pod kontrolą lekarską i fizjoterapeutyczną - dodano w komunikacie.

W ostatnim sezonie Niezgoda z dorobkiem 13 goli w ekstraklasie był najskuteczniejszym zawodnikiem Legii, która sięgnęła po mistrzostwo kraju. Dwie kolejne bramki uzyskał w Pucharze Polski, w których to rozgrywkach warszawski zespół także triumfował.