W 6. minucie, po rzucie rożnym, strzałem głową chciał pokonać bramkarza "miedziowych" Jesus Imaz, ale piłka o kilka centymetrów minęła słupek. Koniec pierwszego kwadransu to systematyczne ataki gości i Zagłębie zepchnięte do defensywy. Najbliżej zdobycia gola piłkarze Jagiellonii byli w 21. minucie, kiedy po strzale Tomasa Prikryla piłka trafiła w poprzeczkę.

W kolejnych minutach meczu przewaga gości nie była już tak widoczna, a gospodarze coraz częściej próbowali zagrozić bramce rywala. Tak było na przykład w 31. minucie, gdy po dośrodkowaniu Alana Czerwińskiego piłkę do bramki Jagiellonie chciał głową wbić Patryk Szysz. Chwilę później bramce Damiana Węglarza próbował zagrozić strzałem z dystansu Bartosz Kopacz. Wynik meczu otworzył jednak Patryk Klimala, który wykorzystał podanie Prikryla i z bliskiej odległości pokonał bramkarza Zagłębia.

Po zmianie stron kibice obejrzeli dużo walki w środku pola, choć od pierwszych minut drugiej połowy aktywniejsi w ataku byli goście. Próby wyrównania podejmowane przez Zagłębie były nieskuteczne. W 62. minucie Lubomir Guldan dośrodkował w pole karne Jagiellonii, a piłkę głową sięgnął Jakub Tosik, jednak jego strzał minął słupek bramki. Chwilę później ponownie triumfowali goście. Tym razem gola zdobył Imaz, który po podaniu Martina Pospisila ładnym strzałem pokonał Konrada Forenca.

Cztery minuty później gospodarze zdobyli kontaktowego gola. Po dośrodkowaniu Czerwińskiego piłkę głową uderzył Szysz, nie dając szans Węglarzowi. W 77. minucie Zagłębie wyrównało. Gola zdobył Łukasz Poręba, który wykorzystał precyzyjne dośrodkowania Filipa Starzyńskiego.

KGHM Zagłębie Lubin - Jagiellonia Białystok 2:2 (0:1)
Bramki: 0:1 Patryk Klimala (39), 0:2 Jesus Imaz (66), 1:2 Patryk Szysz (70), 2:2 Łukasz Poręba (77)
Żółta kartka - Zagłębie Lubin: Jakub Tosik. Jagiellonia Białystok: Jakub Wójcicki
Sędzia: Piotr Lasyk (Bytom)
Widzów: 4 003
KGHM Zagłębie Lubin: Konrad Forenc - Bartosz Kopacz, Lubomir Guldan, Damian Oko, Sasa Balic - Jakub Tosik, Alan Czerwiński, Sasa Zivec (65. Damjan Bohar), Filip Starzyński (84. Patryk Tuszyński), Łukasz Poręba - Patryk Szysz
Jagiellonia Białystok: Damian Węglarz - Jakub Wójcicki, Nemanja Mitrovic, Zoran Arsenic, Bodvar Bodvarsson - Martin Pospisil (76. Marko Poletanovic), Jesus Imaz, Taras Romanczuk - Tomas Prikryl (87. Ognjen Mudrinski), Patryk Klimala, Juan Camara (68. Martin Kostal)