Gospodarze zaczęli nawet obiecująco. Uzyskali lekką przewagę i przeprowadzili kilka niezłych ataków. Brakowało jednak precyzji i dobrych wyborów przy ich finalizowaniu.

W 8. minucie, po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, mocny, ale minimalnie niecelny strzał z woleja oddal Vullnet Basha. Lechia zrewanżowała się dopiero w 21. Minucie. Wówczas to groźnym strzałem z dystansu popisał się Rafał Wolski.

Dziesięć minut później goście objęli już prowadzenie. Po szarży Sławomira Peszki w pole karne gospodarzy, do piłki dopadł Flavio Paixao i pewnym strzałem w róg pokonał Michała Buchalika.

Wiślacy nie załamali się i nadal przeważali, lecz nie potrafili sobie wypracować dobrej okazji. A gdy już tak się stało, to piłkę lecącą w kierunku bramki po strzale Damiana Pawłowskiego zablokował Michał Mak.

Po przerwie obraz gry nie uległ zmianie. Wisła atakowała, a Lechia dość umiejętnie rozbijała jej ataki. Na prawym skrzydle szarpał Jakub Błaszczykowski. Kilka razy posłał dobre podanie w pole karne, lecz żaden z jego partnerów nie potrafił tego wykorzystać.

W 78. minucie losy meczu mógł ostatecznie rozstrzygnąć Lukas Haraslin. Słowak znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem, lecz Buchalik nogą obronił jego strzał.

Z kolei 81. minucie powinno być 1:1. Po akcji Błaszczykowskiego piłka trafiła do Jeana Carlosa. Brazylijczyk jednak chybił strzelając z kilku metrów. Potem jeszcze do wyrównania mógł doprowadzić Lukas Klemenz, ale nie trafił w bramkę główkują z kilku metrów.

W końcówce Lechia już w pełni kontrolowała sytuację i nie pozwoliła wiślakom na stworzenie zagrożenia pod swoją bramką.

Wisła Kraków - Lechia Gdańsk 0:1 (0:1)
Bramki: 0:1 Flavio Paixao (31)
Żółta kartka – Wisła Kraków: Łukasz Burliga. Lechia Gdańsk: Sławomir Peszko, Michał Nalepa, Jakub Arak, Lukas Haraslin
Sędzia: Tomasz Kwiatkowski (Warszawa)
Widzów: 10 089
Wisła Kraków: Michał Buchalik – Łukasz Burliga, Rafał Janicki, Lukas Klemenz, Maciej Sadlok - Jakub Błaszczykowski, Vullnet Basha, Damian Pawłowski (76. Aleksander Buksa), Michał Mak (71. Jean Carlos Silva) – Krzysztof Drzazga (29. Chuca), Paweł Brożek
Lechia Gdańsk: Zlatan Alomerovic - Karol Fila, Michał Nalepa, Mario Maloca, Tomasz Makowski – Daniel Łukasik, Maciej Gajos - Sławomir Peszko (77. Jakub Arak), Rafał Wolski (69. Artur Sobiech), Lukas Haraslin - Flavio Paixao