Cracovia w bardzo dobrym stylu rozpoczęła drugą rundę, wygrywając dwa pierwsze mecze. "Pasy" zajmują drugie miejsce w tabeli, ale mają tyle samo punktów – 42 – co lider Legia Warszawa.

Reklama

Trener Probierz nie ukrywa, że gliwicki zespół z ubiegłego sezonu, gdy walczył mistrzostwo Polski, jest inspiracją dla jego drużyny.

Piast miał silną kadrę i tym sposobem pokonał wiele zespołów. Jak ktoś daje dobry przykład, to trzeba z tego korzystać – stwierdził opiekun "Pasów", który nie ukrywa, że z trener Fornalikiem, u którego na początku swojej pracy szkoleniowej był asystentem, łączą go szczególne więzi.

To jeden z tych trenerów, od którego się dużo nauczyłem. Rozmawiamy o swoich zespołach przynajmniej raz w tygodniu. Ostatnio w poniedziałek. Teraz już myślimy o swoich drużynach. Waldek to stary wyga. Niby jest spokojny, ale potrafi być podstępny. Oczywiście w pozytywnym tego słowa znaczeniu. Musimy być czujni. Kibicuję trenerowi Fornalikowi zawsze oprócz tego meczu – podkreślił.

Zdaniem Probierz Piast to bardzo stabilny i konsekwentny do bólu zespół.

Będą się liczyć niuanse taktyczne. Zobaczymy, czy Waldek zrobi zmiany. Czy Jorge Felixa przesunie do środka, czy wstawi Tomasza Jodłowca? Jest wiele znaków zapytania. Na pewno Mikkel Kirkeskov wróci po pauzie. To jeden z lepszych zawodników przy stałych fragmentach gry. Musimy być czujni, bo tak ostatnio straciliśmy bramki w Gliwicach. Sami też musimy wykonywać je lepiej - stwierdził szkoleniowiec "Pasów".

Sobotni mecz będzie dwudziestą konfrontacją pomiędzy tymi szkoleniowcami. Jedenaście razy wygrywały zespoły prowadzone przez Probierza, siedem razy Fornalika, a raz padł remis.

Cracovia jest w dobrej sytuacji kadrowej. Wszyscy zawodnicy są gotowi do gry, gdyż po pauzie za kartki wrócił środkowy obrońca Ołeksij Dytiatjew.

W środę kontrakt z krakowskim klubem przedłużył Sylwester Lusiusz. 20-letni pomocnik, który z bardzo dobrej strony pokazał się w ostatnim meczu z Lechem Poznań, związał się z "Pasami" do 30 czerwca 2024 roku.

Sobotnie spotkanie w Gliwicach rozpocznie się o godz. 20. W poprzednim spotkaniu tych drużyn Cracovia wygrała 2:0.