Mecz w Bełchatowie, gdzie swoje częstochowianie występują w roli gospodarza początkowo należał do gości. Groźnie w polu karnym Rakowa zrobiło się już w 3. minucie, kiedy Izraelczyka Alona Turgemana w ostatniej chwili uprzedził Kamil Kościelny.

Później zaatakowali podopieczni Marka Papszuna. W 12. minucie mocno, ale nad poprzeczką uderzył Słoweniec David Tijanic. Powodzenie przyniósł za to rzut rożny, choć w składzie drużyny z Częstochowy nie było rosłych obrońców - Czecha Tomasa Petraska i Jarosława Jacha. Zastąpił ich inny defensor Kamil Kościelny, który strzałem głową dał Rakowowi prowadzenie.

Gol ożywił spotkanie, w którym nie brakowało okazji bramkowych. Akcje Wisły napędzał Jakub Błaszczykowski, po którego podaniu w 29. minucie z dystansu strzelał Mateusz Hołownia. Jakuba Szumskiego z daleka próbował pokonać też Vullnet Basha, lecz jego uderzenie minęło słupek. W 35. minucie przed szansą na wyrównanie stanął sam Błaszczykowski, ale po szybkim kontrataku będąc już w polu karnym gospodarzy zawahał się i obrońcy Rakowa zażegnali niebezpieczeństwo.

Z drugiej strony boiska dwie niezłe okazje zmarnował natomiast Sebastian Musiolik.

Sytuacja zespołu Artura Skowronka mocno skomplikowała się pod koniec pierwszej połowy. W 41. minucie za drugą żółtą kartkę boisko musiał bowiem opuścić serbski pomocnik Wisły Nikola Kuveljic.

Grę w przewadze gospodarze wykorzystali już dziesięć minut po rozpoczęciu drugiej części meczu. Mocniej przyciśnięci piłkarze Wisły pogubili się w swoim polu karnym, co wykorzystał Tijanic, który zdobył swojego pierwszego gola w ekstraklasie. W 67. minucie prowadzenie Rakowa mógł podwyższyć Felicio Brown Forbes, ale spudłował w niezłej sytuacji.

Nadzieje Wisły odżyły w 72. minucie, kiedy kontaktową bramkę strzelił Aleksander Buksa. Akcja 17-latka była ozdobą tego spotkania, bo napastnik krakowian trafił w okienko bramki Rakowa. Szybko jednak odpowiedzieli gracze Papszuna. Tym razem ładnym uderzeniem zza pola karnego popisał się Igor Sapała. W ostatniej minucie zasłużone zwycięstwo gospodarzy mógł przypieczętować Przemysław Oziębała, lecz z bliskiej odległości nie trafił w bramkę Michała Buchalika.

Raków Częstochowa - Wisła Kraków 3:1 (1:0)
Bramki: 1:0 Kamil Kościelny (20-głową), 2:0 David Tijanic (55), 2:1 Aleksander Buksa (72), 3:1 Igor Sapała (78)
Żółta kartka - Raków Częstochowa: Patryk Kun, Przemysław Oziębała. Wisła Kraków: Nikola Kuveljic
Czerwona kartka (za drugą żółtą) – Wisła Kraków: Nikola Kuveljic (41)
Sędzia: Tomasz Kwiatkowski (Warszawa)
Widzów: ok. 700
Raków Częstochowa: Jakub Szumski - Kamil Piątkowski, Kamil Kościelny, Daniel Mikołajewski - Fran Tudor, Igor Sapała, Petr Schwarz, David Tijanic (83. Ben Lederman), Patryk Kun - Sebastian Musiolik (81. Przemysław Oziębała), Felicio Brown Forbes (86. Piotr Malinowski)
Wisła Kraków: Michał Buchalik - Lukas Klemenz, Rafał Janicki, Hebert , Mateusz Hołownia (62. Aleksander Buksa) - Jakub Błaszczykowski, Nikola Kuveljic, Gieorgij Żukow, Vullnet Basha, Vukan Savicevic (81. Chuca) - Alon Turgeman (60. Maciej Sadlok)