Jak dodano w komunikacie, zawodnik ten przebywa w izolacji już od wtorku, a pierwsze badanie - przeprowadzone w środę 19 sierpnia - nie wykazało w jego organizmie wirusa.

Reklama

Klub zachowuje wszystkie rygory bezpieczeństwa i poinformował o sprawie stosowne organy państwowe oraz PZPN i spółkę Ekstraklasa - wskazano w oświadczeniu.

To drugi w tym tygodniu przypadek koronawirusa w stołecznym zespole. Wcześniej pozytywny wynik dał test przeprowadzony u jednego z piłkarzy przed wtorkowym meczem 1. rundy kwalifikacji Ligi Mistrzów z północnoirlandzkim Linfield FC (1:0). Według nieoficjalnych informacji, chodziło o pozyskanego latem Chorwata Josipa Jakupovica, którego zabrakło w kadrze na to spotkanie.

Wcześniej z powodu podejrzenia zakażenia jednego z członków sztabu szkoleniowo-medycznego warszawskiego zespołu PZPN zdecydował o odwołaniu zaplanowanego na 9 sierpnia spotkania o Superpuchar Polski z Cracovią.

Zaplanowany na sobotni wieczór (godz. 20) mecz Rakowa Częstochowa z Legią Warszawa odbędzie się w Bełchatowie zgodnie z planem - poinformowała prowadząca rozgrywki najwyższej klasy piłkarskiej Ekstraklasa SA.

W środę w 2. rundzie kwalifikacji Champions League spotkają się przy Łazienkowskiej z cypryjską Omonią Nikozja.