W poniedziałek pierwszą szansę na gola miała Stal. W 5. minucie bramkarz Radomiaka tak niefortunnie rozpoczynał akcję swojej drużyny, że trafił piłką w gracza Stali, który jednak nie wykorzystał okazji.

W pierwszej połowie obie drużyny oddały po jednym groźnym strzale z dystansu. W 27. minucie spróbował zaskoczyć Bartosza Mrozka Daniel Pik, ale piłka poszybowała obok bramki. Na pięć minut przed przerwą strzelał Maciej Domański, ale Gabriel Kobylak zdołał wybić piłkę na rzut rożny.

Radomiak objął prowadzenie w 55. minucie Po dośrodkowaniu Thabo Cele obrońcy Stali najwyraźniej nie zauważyli, że z lewej strony pola karnego jest Dawid Abramowicz. Ten z trudnej pozycji uderzył celnie piłkę.

W 71. minucie było 1:1. Wówczas, po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Krystiana Getingera, celną główką popisał się rezerwowy Said Hamulic.

W końcówce zdecydowaną przewagę uzyskał Radomiak, który oddał dwa bardzo groźne strzały. W 83. minucie Dariusz Pawłowski w idealnej pozycji niecelnie uderzył piłkę głową. Z kolei na początku doliczonego czasu gry uderzał Cele, ale na posterunku był Mrozek.

PGE FKS Stal Mielec - Radomiak Radom 1:1 (0:0)
Bramki: 0:1 Dawid Abramowicz (55), 1:1 Said Hamulic (71-głową)
Żółta kartka - PGE FKS Stal Mielec: Dominykas Barauskas, Mikołaj Lebedyński. Radomiak Radom: Mateusz Cichocki, Filipe Nascimento, Raphael Rossi
Sędzia: Szymon Marciniak (Płock)
Widzów: 5 827
PGE FKS Stal Mielec: Bartosz Mrozek - Arkadiusz Kasperkiewicz, Mateusz Matras, Dominykas Barauskas - Maciej Wolski (71. Fabian Hiszpański), Paweł Żyra (60. Said Hamulic), Piotr Wlazło, Krystian Getinger - Maciej Domański, Mikołaj Lebedyński (80. Bogdan Vastsuk), Przemysław Maj (71. Krystian Kardys)
Radomiak Radom: Gabriel Kobylak - Mateusz Grzybek, Mateusz Cichocki, Raphael Rossi, Dawid Abramowicz - Leandro (58. Luis Machado), Thabo Cele, Roberto Alves, Filipe Nascimento, Daniel Pik (58. Dariusz Pawłowski) - Michał Feliks (58. Maurides)

Wyniki meczów 2. kolejki i tabela ekstraklasy piłkarskiej:
2022-07-22:

Jagiellonia Białystok - Widzew Łódź 0:2 (0:0)
Warta Poznań - Wisła Płock 0:4 (0:3)

2022-07-23:

Legia Warszawa - KGHM Zagłębie Lubin 2:0 (1:0)
Cracovia Kraków - Korona Kielce 2:0 (1:0)

2022-07-24:

Śląsk Wrocław - Pogoń Szczecin 2:1 (1:1)

2022-07-25:

Piast Gliwice - Raków Częstochowa, przełożony
Lechia Gdańsk - Górnik Zabrze, przełożony
Miedź Legnica - Lech Poznań, przełożony

Tabela (mecze, zwycięstwa, remisy, porażki, bramki, punkty, różnica bramek)

18. Warta Poznań 2 0 0 2 0-5 0 -5

W przypadku równej liczby punktów o kolejności w końcowej tabeli decydują bezpośrednie mecze