Piast przed meczem z Legią przegrał z Zagłębiem Lubin i Jagiellonią Białystok, więc drużyna trenera Waldemara Fornalika chciała zdobyć pierwsze punkty w tym sezonie. Natomiast Legii zależało na tym, aby zrehabilitować się po ubiegłotygodniowej porażce z Cracovią 0:3.

Przez pierwszy kwadrans gra toczyła się głównie w środku pola i żadna z drużyn nie stworzyła dogodnej okazji. W 16. minucie meczu Makana Baku i Filip Mladenovic przeprowadzili efektowną akcję na lewym skrzydle, Serb dośrodkował w pole karne, ale Josue nie zdołał oddać strzału na bramkę.

Kilka minut później portugalski kapitan gospodarzy płasko prostopadle podał do Pawła Wszołka, który został zatrzymany przez Aleksandrosa Katranisa w bocznym sektorze pola karnego.

W 30. minucie doszło do przepychanki między piłkarzami. Po krótkim zamieszaniu żółtymi kartkami zostali ukarani Kamil Wilczek z Piasta i Lindsay Rose z Legii. Siedem minut później Mladenovic dograł z lewego skrzydła do Ernesta Muciego, który główkował obok bramki.

Tuż przed przerwą Mattias Johansson podał do Bartosza Kapustki, ten wypatrzył po prawej stronie "szesnastki" Josue, ale strzał Portugalczyka był niedokładny.

W pierwszej połowie żadna z drużyn nie oddała celnego strzału na bramkę. Legia przeważała, częściej atakowała, ale brakowało konkretów w polu karnym Piasta.

Warszawianie świetnie rozpoczęli drugą połowę. Baku wypatrzył Ernesta Muciego płaskim podaniem, Albańczyk znalazł się w polu karnym, wygrał pojedynek z Konstantinem Reinerem i pokonał Frantiska Placha.

Gospodarze podwyższyli prowadzenie kilka minut później. Bartosz Kapustka prostopadle podał na lewą stronę pola karnego do Mladenovica, który wygrał pojedynek z Reinerem, a następnie oddał mocny, skuteczny strzał z ostrego kąta pod poprzeczkę.

Trenerzy szukali rozwiązań w postaci zmian, m.in. w Legii pojawił się na boisku debiutant Rafał Augustyniak, który zagrał jako jeden ze środkowych obrońców.

Później Placha sprawdził jeszcze Baku, a piłka po uderzeniu Josue piłka przeleciała nad bramką, a chwilę później jego strzał z rzutu wolnego odbił słowacki bramkarz gości. Szczęścia próbował też Wszołek, lecz piłkę wybił głową Reiner.

Po meczu Bartosz Kapustka przemówił do kibiców Legii. Pomocnik podziękował za wysoką frekwencję i doping podczas meczu, zaapelował o dalsze wsparcie i zaintonował klubową pieśń.

Legia po czterech kolejkach ma w dorobku siedem punktów, natomiast gliwiczanie po kolejnej porażce wciąż pozostają bez zdobyczy punktowej, a do tego nie strzelili jeszcze w tym sezonie bramki. Przy Łazienkowskiej przegrali po raz pierwszy od grudnia 2018.

Legia Warszawa - Piast Gliwice 2:0 (0:0)
Bramki: 1:0 Ernest Muci (47), 2:0 Filip Mladenovic (51)
Żółta kartka - Legia Warszawa: Lindsay Rose, Makana Baku. Piast Gliwice: Kamil Wilczek, Michał Kaput, Constantin Reiner
Sędzia: Tomasz Musiał (Kraków)
Widzów: 19 045
Legia Warszawa: Kacper Tobiasz - Mattias Johansson, Lindsay Rose (63. Rafał Augustyniak), Artur Jędrzejczyk, Filip Mladenovic (84. Patryk Sokołowski) - Paweł Wszołek, Ihor Charatin, Josue, Bartosz Kapustka (61. Maciej Rosołek), Makana Baku (76. Robert Pich) - Ernest Muci (84. Yuri Ribeiro)
Piast Gliwice: Frantisek Plach - Constantin Reiner, Jakub Czerwiński, Ariel Mosór - Arkadiusz Pyrka (84. Michael Ameyaw), Michał Kaput (61. Damian Kądzior), Tom Hateley, Grzegorz Tomasiewicz (76. Rauno Sappinen), Michał Chrapek, Alexandros Katranis (63. Jakub Holubek) - Kamil Wilczek (76. Alberto Toril)

Wyniki meczów 4. kolejki i tabela ekstraklasy piłkarskiej:
PGE FKS Stal Mielec - Cracovia Kraków 2:0 (1:0)

Pozostałe mecze kolejki
2022-08-06:
Lechia Gdańsk - Korona Kielce (15.00)
Jagiellonia Białystok - Radomiak Radom (17.30)
Śląsk Wrocław - Widzew Łódź (20.00)
2022-08-07:
Warta Poznań - Pogoń Szczecin (15.00)
KGHM Zagłębie Lubin - Lech Poznań (17.30)
Górnik Zabrze - Raków Częstochowa (20.00)
2022-08-08:
Wisła Płock - Miedź Legnica (19.00)

Tabela (mecze, zwycięstwa, remisy, porażki, bramki, punkty, różnica bramek)

18. Piast Gliwice 3 0 0 3 0-5 0 -5

W przypadku równej liczby punktów o kolejności w końcowej tabeli decydują bezpośrednie mecze