Puszcza w swoim wniosku licencyjnym jako "domowy" obiekt wskazała Stadion Miejski im. Henryka Reymana w Krakowie, na którym mecze rozgrywa Wisła. W tej sprawie podpisana została promesa zarówno z Zakładem Infrastruktury Sportowej, zarządzającym obiektem, jak i Wisłą. Do zawarcia umowy jednak nie doszło.

Reklama

"Puszcza Niepołomice składa serdeczne podziękowania przedstawicielom Miasta Krakowa, Zarządowi Infrastruktury Sportowej w Krakowie oraz Zarządowi TS Wisła Kraków S.A. z prezesem Jarosławem Królewskim na czele, za możliwość zgłoszenia Stadionu Miejskiego im. Henryka Reymana w Krakowie jako stadionu zastępczego we wniosku licencyjnym pozwalającym klubowi na grę w PKO BP Ekstraklasie. Puszcza docenia życzliwość i chęć pomocy oraz jest wdzięczna za postawę fair play, dzięki której klub mógł wziąć udział w barażach o najwyższą klasę rozgrywkową, które zakończyły się historycznym awansem" – napisano w oświadczeniu zamieszczonym na stronie internetowej zespołu z Niepołomic.

Część kibiców przeciwna wynajmowaniu Puszczy stadionu

Być może wpływ na taką decyzja miała postawa części kibiców "Białej Gwiazdy" występujących pod szyldem "Ultra Wisła". W opublikowanym oświadczeniu napisali oni, że są przeciwni wynajmowaniu Puszczy stadionu.

Ostatecznie władze Puszczy poinformowały, że po analizie sytuacji zdecydowały się przyjąć ofertę Cracovii.

"Puszcza Niepołomice dziękuje profesorowi Januszowi Filipiakowi oraz społeczności i pracownikom MKS Cracovia SSA za otwartość, gotowość do rozmów i pomoc. Klub jest przekonany, iż rozgrywanie meczów na obiekcie znajdującym się przy ul. Józefa Kałuży 1 będzie rozwiązaniem optymalnym dla sympatyków naszego klubu" – napisano.

Priorytetem powrót na stadion w Niepołomicach

Zaznaczono także, że priorytetem dla nich jest jak najszybszy powrót do gry na Stadionie Miejskim w Niepołomicach. Zapewniono, że klub wraz z władzami miasta dołoży wszelkich starań, aby obiekt jak najszybciej dostosować do wymagań licencyjnych obowiązujących w ekstraklasie.

Stadion Puszczy może pomieścić 2 tysiące kibiców, a wymóg stawiany klubom ekstraklasy wynosi 4,5 tysiąca. Największym problemem jest jednak brak odpowiedniej drogi dojazdowej oraz parkingu, który umożliwiłby odjazd samochodom dostarczającym sprzęt niezbędny do przeprowadzenia transmisji telewizyjnej.

Puszcza z 16-tysięcznych Niepołomic po raz pierwszy w historii klubu awansowała do ekstraklasy wygrywając w finałowym meczu barażowym z Bruk-Betem Termaliką Nieciecza 3:2. Zgodnie z terminarzem "Żubry" dwa pierwsze mecze nowego sezony zagrają na wyjeździe - z Widzewem Łódź i Jagiellonią Białystok. W roli gospodarza wystąpią po raz pierwszy w 3. kolejce w spotkaniu ze Stalą Mielec.