W pierwszych minutach na boisko nie wydarzyło się nic ciekawego. Trener Puszczy Tomasz Tułacz, po dwóch wyjazdowych porażkach z Widzewem i Jagiellonią Białystok, ustawił zespół bardziej defensywie.

Stal również nie kwapiła się do ataków, ale w 19. minucie mogła objąć prowadzenie. Koki Hinokio oddał strzał zza pola karnego i trafił w słupek. W odpowiedzi Artur Siemaszko postarał się pokonać Mateusza Kochalskiego strzałem głową. Gospodarze najlepszą sytuację do zdobycia bramki mieli w 39. minucie. Piotr Mroziński dostał dobre podanie w polu karnym, lecz nie zdołał pokonać Kochalskiego strzelając z kilku metrów.

Najlepszym piłkarzem na boisko był Hinokio. Japończyk przed przerwą oddał jeszcze dwa groźne strzały. Jeden obronił Kewin Komar, a drugi okazał się minimalnie niecelny.

Chwilę po wznowieniu gry w drugiej połowie niezłej szansy na zdobycie gola nie wykorzystał Łukasz Gerstenstein. Kopnięta przez niego piłka przeleciała tuż obok słupka.

Tymczasem w 65. minucie Puszcza objęła prowadzenie. Wprowadzony chwilę wcześniej Michał Walski dodał do piłki w polu karnym i wpakował ją do bramki.

Gospodarze już do końca mądrze się bronili, Stal nie była w stanie wypracować sobie choćby jednej okazji do wyrównania.

Puszcza odniosła swoje historyczne, pierwsze zwycięstwo w ekstraklasie. Stal, która zremisowała u siebie dwa pierwsze mecze - z Cracovią 2:2 i Piastem Gliwice 0:0, wciąż pozostaje bez wygranej w tym sezonie.

Puszcza Niepołomice - PGE FKS Stal Mielec 1:0 (0:0)
Bramki: 1:0 Michał Walski (65)
Żółta kartka – Puszcza Niepołomice: Artur Siemaszko, Wojciech Hajda, Jardan Majchrzak, Jakub Serafin; Stal Mielec: Koki Hinokio, Mateusz Kochalski, Piotr Wlazło
Sędzia: Marcin Kochanek (Opole)
Widzów: 2 898
Puszcza Niepołomice: Kewin Komar - Piotr Mroziński, Artur Craciun, Łukasz Sołowiej, Roman Jakuba - Jakub Serafin (88. Jakub Bartosz), Konrad Stępień - Artur Siemaszko (57. Jordan Majchrzak), Wojciech Hajda (57. Michał Walski), Mateusz Cholewiak (75. Marcel Pięczek) - Kamil Zapolnik (75. Rok Kidric)
PGE FKS Stal Mielec: Mateusz Kochalski - Bert Esselink, Mateusz Matras, Kamil Pajnowski - Łukasz Gerstenstein (72. Mateusz Stępień), Michał Trąbka (77. Matthew Guillaumier), Piotr Wlazło, Krystian Getinger (72. Krzysztof Wołkowicz) - Maciej Domański (77. Łukasz Wolsztyński), Kai Meriluoto (72. Ilja Szkurin), Koki Hinokio.