W 23. minucie Pogoń była bliska objęcia prowadzenia, ale po uderzeniu z dystansu Wahana Biczachczjana piłka odbiła się od słupka. Dobijać jego strzał próbował jeszcze Efthymis Koulouris, ale bez efektu.

Sześć minut później zespół z północy Polski zdobył gola. Ruch źle rozpoczął akcję z własnej połowy. Kamil Grosicki, który przejął piłkę, będąc na linii pola karnego, podał do Fredrika Ulvestada, a ten pokonał Jakuba Bieleckiego.

W 33. min Tomasz Swędrowski uderzył piłką w słupek, ale przed przerwą wynik nie uległ już zmianie.

W pierwszej połowie mecz został trzy razy przerwany: w 16. min (na dwie minuty), w 41. (piłkarze nie grali wówczas przez ponad 10 minut) oraz na krótko w doliczonym czasie gry.

W pierwszym przypadku potrzebny był czas na posprzątanie murawy, po tym jak kibice Ruchu rzucili tam serpentyny. Na cztery minuty przez przerwą fani zespołu z Chorzowa odpalili race i przez chwilę widoczność była za słaba, aby grać. Zespoły zeszły do szatni. W doliczonym czasie gry sytuacja się powtórzyła. Tym razem drużyny jednak nie zeszły z murawy, a grę wznowiono po kilkudziesięciu sekundach.

Po rozpoczęciu drugiej połowy inicjatywę miał Ruch, ale to Pogoń zdobyła drugą bramkę. W 55. min za zagranie piłki ręką przez Juliusza Letniowskiego sędzia podyktował rzut karny. Dwie minuty później pewnie wykorzystał go Grosicki.

W 63. min zespół ze Szczecina podwyższył prowadzenie. Po zagraniu z lewego skrzydła Grosickiego piłkę do własnej bramki skierował Maciej Sadlok.

Najlepszą okazję na zdobycie honorowego gola Ruch miał w 90. min. Jednak bramkarz Pogoni w ciągu kilku sekund obronił dwa strzały głową z bliska Daniela Szczepana.

Według zapowiedzi był to ostatni mecz ligowy w tym sezonie, w którym Ruch w roli gospodarza zagrał w Gliwicach. Co prawda obiekt "Niebieskich" nadal nie spełnia wymogów licencyjnych, ale chorzowianie mają się przeprowadzić na Stadion Śląski. Pierwszy raz zagrają tam 28 października ze Śląskiem Wrocław.

Ruch Chorzów - Pogoń Szczecin 0:3 (0:1)
Bramki: 0:1 Fredrik Ulvestad (29), 0:2 Kamil Grosicki (57-karny), 0:3 Maciej Sadlok (63-samobójcza)
Żółta kartka - Ruch Chorzów: Mateusz Bartolewski, Tomas Podstawski. Pogoń Szczecin: Rafał Kurzawa, Alexander Gorgon, Mariusz Fornalczyk
Sędzia: Bartosz Frankowski (Toruń)
Widzów: 9 236
Ruch Chorzów: Jakub Bielecki - Tomasz Wójtowicz (90. Wiktor Długosz), Szymon Szymański, Maciej Sadlok, Mateusz Bartolewski - Miłosz Kozak, Tomasz Swędrowski (90. Tomasz Foszmańczyk), Tomas Podstawski, Juliusz Letniowski (69. Kacper Michalski), Michał Feliks (80. Dominik Steczyk) - Maciej Firlej (69. Daniel Szczepan)
Pogoń Szczecin: Valentin Cojocaru - Linus Wahlqvist (87. Paweł Stolarski), Benedikt Zech, Mariusz Malec, Leonardo Koutris - Wahan Biczachczjan (71. Adrian Przyborek), Fredrik Ulvestad, Alexander Gorgon, Rafał Kurzawa (71. Joao Gamboa), Kamil Grosicki (71. Mariusz Fornalczyk) - Efthymis Koulouris (76. Luka Zahovic)

Autor: Rafał Czerkawski