Najciekawszy mecz rozegrano w Gdyni, gdzie lider 1. ligi nawiązał równą walkę z "Kolejorzem". Jedynego gola uzyskał w doliczonym czasie pierwszej połowy Filip Marchwiński.

Obrońca trofeum już odpadł

Dzielnie walczyła trzecioligowa Carina Gubin. Najniżej notowana drużyna w stawce do 83. minuty remisowała z Piastem Gliwice 2:2, ale w końcówce faworyzowani goście zdobyli trzy bramki.

W środę broniąca trofeum Legia Warszawa straciła bramkę na 1:2 w ostatniej minucie dogrywki w meczu z Koroną w Kielcach i odpadła z rywalizacji. Bramkę na wagę awansu zdobył mocnym strzałem Belg Martin Remacle.

Stołeczna drużyna z 20 triumfami jest najbardziej utytułowaną drużyną rozgrywek, który obecna edycja jest jubileuszowa, 70.

Raków awansował po dogrywce

Również w środę finalista sprzed roku Raków Częstochowa wygrał po dogrywce z Cracovią 1:0, a Stal Mielec przegrała z Widzewem Łódź 1:2.

We wtorek jako pierwsze awans do ćwierćfinału wywalczyły drużyny Pogoni Szczecin i Jagiellonii Białystok. "Portowcy" pokonali u siebie Górnika Zabrze 2:1 po dogrywce, natomiast "Jaga" wygrała przed własną publicznością z Wartą Poznań 2:0.

Finał 2 maja na PGE Narodowym

Losowanie par ćwierćfinałowych - w piątek w południe w siedzibie PZPN. Mecze tej fazy zaplanowano na koniec lutego.

Finał - tradycyjnie - odbędzie się 2 maja 2024 na PGE Narodowym w Warszawie. Pula nagród wynosi 10 milionów złotych, z czego połowa przypadnie zwycięzcy.

Wyniki i program 1/8 finału Fortuna Pucharu Polski: 7 grudnia, czwartek Carina Gubin - Piast Gliwice 2:5 (0:2) Wisła Kraków - Stal Rzeszów 4:1 (1:0) Arka Gdynia - Lech Poznań 0:1 (0:1) 6 grudnia, środa Stal Mielec - Widzew Łódź 1:2 (0:1) Raków Częstochowa - Cracovia 1:0 po dogr. (0:0) Korona Kielce - Legia Warszawa 2:1 po dogr. (1:1, 1:1) 5 grudnia, wtorek Pogoń Szczecin - Górnik Zabrze 2:1 po dogr. (1:1, 0:0) Jagiellonia Białystok - Warta Poznań 2:0 (0:0)