Łódzka marzyła o własnym ośrodku treningowym. Wydawało się, że ten cel uda się zrealizować. Poprzednie władze resortu sportu przyznały Widzewowi dwie dotacje 10 i 13 milionów złotych na budowę bazy treningowej.

Wniosek Widzewa został oceniony negatywnie

Jak się okazuje plany spełzną na niczym. Rząd się zmienił i jak dowiedziała się "Gazeta Wyborcza" zmieniła się też decyzja dotycząca dofinansowania.

Reklama

Wniosek podmiotu Widzew Training Center Sp. z o.o. o dofinansowanie budowy ośrodka treningowego Widzewa Łódź – boisko treningowe wraz z zapleczem, złożony w ramach zeszłorocznej edycji “Programu rozwoju infrastruktury piłkarskiej” został oceniony negatywnie w związku z niespełnieniem wymogów programu. Ta odpowiedź dotyczyła wniosku o 10 milionów złotych. Ten drugi nie został jeszcze oceniony – napisano w komunikacie.

Reklama

Widzew chce realizować inwestycję

Władze Widzewa wydały w tej sprawie oficjalne oświadczenie.

Przedstawiamy oświadczenie władz Spółki w odpowiedzi na decyzję Ministerstwa Sportu i Turystyki w sprawie zakwalifikowania wniosku Widzew Training Center sp. z o.o. do Programu rozwoju infrastruktury piłkarskiej – edycja 2023. Ze zdziwieniem przyjęliśmy odpowiedź Ministerstwa Sportu i Turystyki, w której zawarto informację o negatywnej decyzji w sprawie przyjęcia wniosku o dofinansowanie ośrodka treningowego w Bukowcu, opublikowaną na łamach łódzkiej “Gazety Wyborczej” w dniu 9 stycznia 2024 r. Z tego miejsca, mając na celu dobro projektu oraz chęć transparentności wobec kibiców oraz naszych partnerów, chcemy poinformować, że do Klubu nie wpłynęła jeszcze oficjalna decyzja wraz z uzasadnieniem ze strony Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Jako wnioskodawcy projektu zagwarantowaliśmy wkład własny oraz umowę dzierżawy gruntów, na których ma być wybudowany ośrodek treningowy, a także dostarczyliśmy dokumentację, którą na prośbę Ministerstwa uzupełnialiśmy. Jako Klub niezmiennie chcemy realizować inwestycję w postaci ośrodka treningowego, która służyć będzie zarówno młodzieży trenującej w Akademii Widzewa, jak i młodym sportowcom z Gminy Brójce. Z tego miejsca pragniemy zapewnić, że po otrzymaniu oficjalnej decyzji jesteśmy gotowi do uzupełnienia potrzebnej dokumentacji oraz wspólnego wypracowania z Ministerstwem Sportu i Turystyki odpowiedniego rozwiązania, by w województwie łódzkim powstał kolejny ważny ośrodek sportowy, który będzie mógł służyć młodym zawodnikom przez wiele lat - czytamy w oświadczeniu łódzkiego klubu.