Morishita w swoim CV ma m.in. złoty medal zdobyty na Letniej Uniwersjadzie. W barwach Nagoya Grampus zagrał 122 razy, zdobył 7 bramek, wystąpił w azjatyckiej Lidze Mistrzów i wywalczył Puchar Ligi Japońskiej. W minionym sezonie rozegrał 42 mecze, w których strzelił 5 goli i zaliczył 4 asysty.

Reklama

Morishita rywalizować będzie z Wszołkiem i Kunem

26-letni zawodnik z "Kraju Wiśni" ostatnio był nominowany do nagrody dla najlepszego piłkarza J1 League. Z Legią związał się kontraktem do końca 2024. Klub ze stolicy zagwarantował sobie w umowie opcję pierwokupu.

Reprezentant Japonii może grać zarówno na lewym jaki i prawym wahadle. Jego atutem jest szybkość. W Legii o miejsce w składzie będzie rywalizował z Patrykiem Kunem i Pawłem Wszołkiem.

Morishita - czyli wojownik z Japonii

Szukaliśmy zawodnika, który rozszerzy wariantowość wyboru w pierwszej, a zwłaszcza w drugiej linii. Ryoya da nam możliwości na trzech pozycjach: prawym i lewym wahadle oraz "dziesiątce". Azjatyckich piłkarzy z tego regionu wyróżnia pracowitość, szybkość, dyscyplina taktyczna i drybling. Japoński rynek obserwowaliśmy od półtora roku i może się okazać, że transfer będzie przełomem w kwestii pozyskiwania graczy z tego kraju. Cieszę się, że jest przeprowadzany tak szybko, tuż po zakończeniu rundy. Będziemy bardzo zdeterminowani, by wiosną poprawić naszą pozycję w lidze i kontynuować dobre występy na arenie międzynarodowej, gdzie awansowaliśmy do fazy pucharowej po siedmiu latach - mówił dyrektor sportowy Legii, Jacek Zieliński.

Reklama

Od najmłodszych lat marzyłem o grze w Europie - oglądałem wiele meczów w różnych rozgrywkach. Zawodnicy Legii mają dużo jakości. Kibice są fantastyczni i pełni entuzjazmu. To sprawiło, że zdecydowałem się tu dołączyć. Jestem wojownikiem z Japonii. Obiecuję dać z siebie 100 proc. w każdym meczu - powiedział w rozmowie z oficjalnym serwisem internetowym warszawskiego klubu Morishita.

Ruch pierwszym rywalem Legii na wiosnę

Warszawski klub zajmuje piąte miejsce w tabeli ekstraklasy z dorobkiem 32 punktów po 19 kolejkach. Liderem jest Śląsk Wrocław - 41 pkt.

Rozgrywki zostaną wznowione po przerwie zimowej 9-12 lutego. Legia rozpocznie rundę wiosenną od wyjazdowego meczu z beniaminkiem Ruchem Chorzów.