Gospodarze przystąpili do tego pojedynku bez respektu dla faworyzowanego rywala. Oba zespoły zmierzyły się 17 lutego w Częstochowie w spotkaniu ligowym. Gliwiczanie przegrali 1:3, tracąc dwa gole w doliczonym czasie gry. Teraz role się odwróciły i to Piast trzykrotnie umieścił piłkę w siatce przeciwników.

W 25. minucie z kilku metrów Vladana Kovacevica strzałem głową pokonał Tomas Huk.

Ten sam zawodnik jeszcze przed przerwą był bliski podwyższenia prowadzenia. Tym razem po jego strzale z dystansu, piłkę odbitą przez golkipera Rakowa tuż sprzed linii bramowej wybił Efstratios Svarnas.

W drugiej połowie miejscowi nie zdejmowali nogi z "gazu" i już na samym jej początku po raz drugi tego dnia trafili do siatki gości. W 49. minucie w ogromnym zamieszaniu najwięcej sprytu wykazał Jakub Czerwiński i Piast miał już dwie bramki przewagi.

Na tym nie koniec. Podopieczni Aleksandara Vukovica poszli za ciosem. W 68. minucie wynik spotkania na 3:0 ustalił Jorge Felix.

To był gwóźdź do trumny mistrzów Polski. W ten sposób gospodarze udanie zrewanżowali się ekipie Dawida Szwargi za ligową porażkę i tym samym wyeliminowali ją z rozgrywek o Puchar Polski.

Piast Gliwice - Raków Częstochowa 3:0 (1:0)
Bramki: 1:0 Tomas Huk (25, głową), 2:0 Jakub Czerwiński (49), 3:0 Jorge Felix (68)
Żółte kartki: Piast – Grzegorz Tomasiewicz, Tihomir Kostadinov; Raków – Łukasz Zwoliński, Marcin Cebula
Sędzia: Tomasz Kwiatkowski (Warszawa)
Widzów: 3864
Piast: Frantisek Plach – Arkadiusz Pyrka, Ariel Mosór, Jakub Czerwiński, Tomas Huk (46. Jakub Holubek) – Serhij Krykun (74. Tihomir Kostadinov), Patryk Dziczek (90+3 Tomasz Mokwa), Michał Chrapek, Grzegorz Tomasiewicz, Michael Ameyaw – Kamil Wilczek (66. Jorge Felix)
Raków: Vladan Kovacevic – Bogdan Racovitan, Zoran Arsenic, Stratos Svarnas – Fran Tudor, Władysław Koczergin (73. Peter Barath), Gustav Berggren, Dawid Drachal (82. Jakub Myszor)– John Yeboah (46. Ante Crnac), Łukasz Zwoliński (82. Marcin Cebula), Bartosz Nowak (73. Erick Otieno)