"Miedziowi" w pierwszej połowie oddali tylko jeden celny strzał, a mimo tego na przerwę schodzili prowadząc 1:0.

Zagłębie skorzystało z prezentu

W 17. minucie podopieczni Waldemara Fornalika dostali prezent od przeciwników. Zator przy wyprowadzaniu piłki popełnił fatalny błąd w okolicy środka boiska. Futbolówkę przejął Kurminowski i popędził na bramkę rywali. Napastnik Zagłębia znalazł się sam na sam z Xavierem Dziekońskim, ograł go i spokojnie trafił do siatki.

Potem na boisku niewiele się działo. Spotkanie ożywiło się dopiero w samej końcówce za sprawą czerwonej kartki za drugą żółtą dla Bartosza Kopacza.

Zagłębie przerwało złą serię

Grająca w przewadze Korona ruszyła do zdecydowanego ataku stawiając wszystko na jedną kartę. I nawet umieścili piłkę w bramce Sokratisa Dioudisa, ale gol Jewgienija Szykawki po długo trwającej analizie VAR nie został zaliczony. Sędzia Daniel Stefański odgwizdał spalonego.

W ten sposób Zagłębie po sześciu meczach bez zwycięstwa, wreszcie zdobyło komplet punktów. Korona natomiast nadal pozostają z jedną wygraną na wyjeździe i mają tyle samo punktów co znajdująca się w strefie spadkowej Puszcza Niepołomice.

KGHM Zagłębie Lubin – Korona Kielce 1:0 (1:0)
Bramka: 1:0 Dawid Kurminowski (17)
Żółta kartka – KGHM Zagłębie Lubin: Bartosz Kopacz, Michał Nalepa; Korona Kielce: Danny Trejo, Dawid Błanik, Marcus Godinho, Miłosz Strzeboński
Czerwona kartka za drugą żółtą – Bartosz Kopacz (88)
Sędzia: Daniel Stefański (Bydgoszcz)
Widzów: 4684
KGHM Zagłębie Lubin: Sokratis Dioudis – Bartosz Kopacz, Michał Nalepa, Aleks Ławniczak, Luis Mata – Kacper Chodyna, Damian Dąbrowski, Marko Poletanovic (77. Tomasz Makowski), Serhij Bułeca (77. Juan Munoz), Mateusz Wdowiak (85. Patryk Kusztal) - Dawid Kurminowski (90+1. Mateusz Grzybek)
Korona Kielce: Xavier Dziekoński – Marcus Godinho, Dominick Zator, Yoav Hofmeister, Marius Briceag (67. Marcel Pięczek) – Nono (62. Adrian Dalmau), Mariusz Fornalczyk (67. Jacek Podgórski), Dalibor Takac, Danny Trejo (49. Miłosz Strzeboński), Dawid Błanik (62. Jakub Konstantyn) - Jewgienij Szykawka