We wtorek najpierw trzęsienie ziemi nastąpiło w Legii Warszawa. Przy Łazienkowskiej pracę stracił Kosta Runjaic. W przypadku niemieckiego szkoleniowca czarę goryczy przelał remis w niedzielnym pojedynku z Jagiellonią Białystok.

Reklama

Świerczewski ogłosił decyzję w internecie

Kilka godzin później właściciel Rakowa w mediach społecznościowych ogłosił, jaka decyzja zapadła w sprawie dalszej przyszłości Szwargi.

Niedawno skończyliśmy spotkanie ze sztabem szkoleniowym i zawodnikami. Poinformowaliśmy wszystkich, że dalej będziemy inwestować w rozwój Dawida Szwargi, jako pierwszego trenera. Przekazaliśmy również, że winę za sytuację, w której się znaleźliśmy, ponosi nie tylko sztab i zarząd, ale również piłkarze i oczekujemy od wszystkich 100 proc. zaangażowania w jej naprawę - podkreślił Michał Świerczewski.

Reklama

Bezpośredni pojedynek Rakowa i Legii już w sobotę

W Częstochowie wykazano się większym spokojem i cierpliwością niż w Warszawie. Oba kluby zmierzą się ze sobą w najbliższą sobotę. Raków podejmie Legię, na ławce której najprawdopodobniej zadebiutuje następca Runjaica - Goncalo Feio.

Raków aktualnie jest na czwartym miejscu w tabeli, a Legia na piątym. Obie drużyny tracą do prowadzącej Jagiellonii siedem punktów.

Bezpośredni pojedynek "Medalików" z legionistami będzie bardzo istotny w kontekście walki o miejsce dające gwarancję gry w eliminacjach do europejskich pucharów.