Dziennik Gazeta Prawana logo

Lech wygrał skromnie z Chazarem Lenkoran i to zupełnie wystarczyło

27 lipca 2012, 06:28
Ten tekst przeczytasz w 1 minutę
Piłkarze Lecha wygrali w Poznaniu z Chazarem Lenkoran 1:0 (1:0) w rewanżowym meczu drugiej rundy kwalifikacji Ligi Europejskiej i awansowali do kolejnej fazy. Pierwsze spotkanie w Azerbejdżanie zakończyło się remisem 1:1.

Lech Poznań - Chazar Lenkoran 1:0 (1:0)

Bramka: Aleksandar Tonew (15).

Czerwona kartka: Rahid Amirgulijew (Chazar, 90). Sędzia: Stanisław Todorow (Bułgaria). Widzów ok. 28 tys.

Lech: Jasmin Buric - Hubert Wołąkiewicz, Manuel Arboleda, Marcin Kamiński, Luis Henriquez - Bartosz Ślusarski (87-Bartosz Bereszyński), Mateusz Możdżeń, Łukasz Trałka (90-Ivan Djurdjevic), Rafał Murawski, Aleksandar Tonew - Vojo Ubiparip (63-Gergo Lovrencsics).

Chazar: Kamran Agajew - Eder Bonfim, Adrian Scarlatache, Elnur Allahwerdijew, Radomir Todorow (80-Ricardo Gomes) - Sadio Tounkara (65-Randall Brenes), Robert Alviz, Rusłan Abisow, Rahid Amirgulijew, Adrian Pit - Branimir Subasic.

Spotkanie w Poznaniu rozpoczęło się od ataków Azerów, którzy po remisie u siebie 1:1 musieli w rewanżu wygrać (albo zremisować np. 2:2, 3:3 itd.). Gospodarze przeczekali ten napór i po krótkim czasie ruszyli do ataków. Już w 15. minucie podopieczni Mariusza Rumaka dopięli swojego. Po krótko rozegranym rzucie rożnym bramkę zdobył Aleksandar Tonew.

Od tego czasu coraz większa przewaga należała do Lecha, w którym wyróżniali się m.in. Tonew i Mateusz Możdżeń, strzelec gola w pierwszym spotkaniu.

Po przerwie poznaniacy wciąż częściej zagrażali bramce rywali, ale mieli kłopoty ze skutecznością (strzały m.in. Toneva, Vojo Ubiparipa i wprowadzonego po przerwie Gergo Lovrencsicsa).

Goście kończyli mecz w dziesiątkę. W ostatniej minucie czerwoną kartkę (za drugą żółtą) zobaczył obrońca Rahid Amirgulijew.

W 3. rundzie eliminacji LE Lech trafi na zwycięzcę pary AIK Sztokholm - FH Hafnarfjoerdur (Islandia). Pierwsze spotkanie poznański zespół zagra na wyjeździe 2 sierpnia.

Copyright
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło PAP
Zapisz się na newsletter
Najważniejsze wydarzenia polityczne i społeczne, istotne wiadomości kulturalne, najlepsza rozrywka, pomocne porady i najświeższa prognoza pogody. To wszystko i wiele więcej znajdziesz w newsletterze Dziennik.pl. Trzymamy rękę na pulsie Polski i świata. Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!

Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich

Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj