Do bójki pomiędzy kibicami doszło w XIV dzielnicy Budapesztu, niedaleko stadionu. Kilka osób zostało rannych, w tym obywatel Hiszpanii i Szwecji, którzy zostali zabrani do szpitala przez pogotowie ratunkowe.

„Komenda Główna Policji XIV Dzielnicy Budapesztu wszczęła dochodzenie w sprawie podejrzenia popełnienia przestępstwa napaści grupowej, a do tej pory aresztowano siedmiu obywateli Polski” – napisano w policyjnym komunikacie.

Reklama

Policja poinformowała następnie także o napadnięciu obywateli Hiszpanii i Włoch w V dzielnicy Budapesztu. W wyniku akcji policji aresztowano dwóch obywateli Polski.

W Budapeszcie rozmieszczono służby porządkowe, które pilnują przemieszczających się w dużych grupach kibiców. Na nieco ponad dwie godziny przed meczem nad stolicą krążą helikoptery, co chwilę słychać jadące na sygnale karetki.

Wcześniej węgierska policja opublikowała szczegółowy plan ograniczeń ruchu w stolicy Węgier w związku z finałowym meczem, które potrwają do czwartku. Od wtorku do piątku zarządzona również została wzmożona kontrola ruchu na Lotnisku Ferenca Liszta w Budapeszcie.

Z Budapesztu Marcin Furdyna