Losowanie par przeprowadzono w poniedziałek w siedzibie UEFA w szwajcarskim Nyonie.

Zainteresowanych nim było 16 klubów - osiem z drugich lokat w poszczególnych grupach LE, które zostały rozstawione, oraz osiem, które zajęły trzecie pozycje w grupach Ligi Mistrzów i "spadły" do mniej prestiżowych rozgrywek.

Reklama

Poza meczami Sportingu z YBB, w innych parach także nie brakuje polskich akcentów. RC Lens, którego barwy reprezentuje Przemysław Frankowski, zmierzy się z niemieckim SC Freiburg, a AS Roma Nikoli Zalewskiego trafiła na Feyenoord Rotterdam.

Reklama

Z kolei Karabach Agdam, którego Raków wyeliminował z Champions League, o dalszy udział w LE powalczy z Bragą. Azerbejdżan dzieli od Portugalii ponad sześć tysięcy kilometrów.

Drużyny z pierwszych miejsc w grupach LE awansowały bezpośrednio do 1/8 finału tych rozgrywek. Są nimi: West Ham United Łukasza Fabiańskiego, Brighton Jakuba Modera, Rangers FC, Atalanta Bergamo, która także rywalizowała z Rakowem, Liverpool FC, Villarreal, Slavia Praga i Bayer Leverkusen.

Finał tej edycji LE zaplanowano na 22 maja 2024 w Dublinie.

 Pary barażowe o 1/8 finału Ligi Europy (mecze 15 i 22 lutego 2024): Feyenoord Rotterdam - AS Roma AC Milan - Stade Rennes RC Lens - SC Freiburg Young Boys Berno - Sporting Lizbona Benfica Lizbona - FC Toulouse SC Braga - Karabach Agdam Galatasaray Stambuł - Sparta Praga Szachtar Donieck - Olympique Marsylia