Legioniści "zostali" w szatni

Mecz dla Legii nie mógł zacząć się gorzej. Już pierwsza akcja gości zakończyła się golem. Najpierw błąd popełnił Radovan Pankov, a po chwili Kacper Tobiasz odbił piłkę wprost pod nogi Fredrika Gulbrandsena, który nie miał problemu z umieszczeniem jej w siatce.

Bramkarz wicemistrzów Polski od dłuższego czasu nie jest w najlepszej formie. Według ekspertów Kosta Runjaic powinien dać mu odpocząć i postawić na Dominika Hładuna. Rewanżowy mecz Molde tylko to potwierdził.

18. minut po stracie pierwszego gola Tobiasz po raz drugi tego wieczoru musiał wyciągnąć piłkę z siatki. Tym razem precyzyjnym strzałem pokonał go Eirik Hestad.

0:2 do przerwy to najniższy wymiar kary, jaka spotkała legionistów, bo praktycznie każda ofensywna akcja rywali pachniała bramką.

Gulbrandsen dobił Legię po przerwie

W przerwie trener wicemistrzów dokonał jednej zmiany. Z Pawła Wszołka wszedł Patryk Kun. Po wznowieniu gry miejscowi od razu rzucili się do ataku. Już 40. sekund po rozpoczęciu drugiej połowy Marc Gual trafił w słupek. Po chwili Tomas Pekhart z bliska pomylił się o centymetry. W obu przypadkach kolegom podawał Ryoya Morishita.

Kolejne minuty mijały a napór "wojskowych" nie słabł. W 60. minucie Gual wyszedł sam na sam z bramkarzem. Ograł i umieścił piłkę w pustej bramce. Gol jednak nie został uznany, bo Hiszpan chwilę wcześniej był na pozycji spalonej.

W 67. minucie goście wyprowadzili zabójczą kontrę, po której Gulbrandsen podwyższył na 3:0. Jeśli ktoś do tej chwili liczył jeszcze na cud, to w tym momencie został pozbawiony wszelkich złudzeń.

Do ostatniego gwizdka sędziego wynik nie uległ już zmianie. Goście zasłużenie wywalczyli awans. W dwumeczu byli zdecydowanie lepsi od legionistów, którzy w fatalnym stylu pożegnali się z europejskimi pucharami.

Legia Warszawa - Molde FK 0:3 (0:2)
Bramki: 0:1 Fredrik Gulbrandsen (2), 0:2 Eirik Hestad (21), 0:3 Fredrik Gulbrandsen (67)
Żółte kartki - Legia Warszawa: Juergen Elitim, Rafał Augustyniak; Molde FK: Markus Kaasa, Fredrik Gulbrandsen, Eirik Haugan, Mathias Fjoertoeft Loevik
Sędziował: Harm Osmers (Niemcy)
Widzów: 27459