Obydwa polskie zespoły przystąpią do rywalizacji w LK od drugiej rundy. Legia trafiła w niej na rywala z Walii lub Irlandii Północnej, a zespoły te rozegrają mecze 1. rundy 11 i 18 lipca.

Reklama

FC Ryga zdobyła Puchar Łotwy

Caernarfon Town zajął piąte miejsce w lidze walijskiej, a prawo gry w el. LK uzyskał poprzez krajowe baraże. Crusaders FC to czwarta drużyna ekstraklasy Irlandii Płn. i także do el. LK awansowała po barażach.

FC Ryga podobnie jak Śląsk zmagania w LK zacznie od drugiej rundy eliminacji. To ubiegłoroczny wicemistrz Łotwy i także w obecnych rozgrywkach rozgrywanych systemem wiosna-jesień zajmuje drugie miejsce. W ubiegłym roku zespół ten zdobył Puchar Łotwy.

W 2019 roku FC Ryga wyeliminował Piasta Gliwice w 2. rundzie eliminacji Ligi Europy. Pierwszy mecz u siebie ówczesny mistrz Polski wygrał u siebie 3:2, ale w rewanżu na wyjeździe przegrał 1:2.

Legia zacznie u siebie, Śląsk na wyjeździe

Mecze tej rundy odbędą się 25 lipca i 1 sierpnia. Legia pierwsze spotkanie rozegra u siebie, a Śląsk na wyjeździe.

W 2. rundzie eliminacji LK może zagrać także Wisła Kraków, jeśli wcześniej odpadnie z el. Ligi Europy. W takim przypadku rywalem krakowskiego zespołu będzie duński Broendby.