Mistrzowie Polski długo męczyli się z mołdawską drużyną, uchodzącą za jedną ze słabszych w stawce 36 uczestników fazy ligowej.

Pululu bohaterem wieczoru

Przełamali się w drugiej połowie, gdy Pululu zdobył dwie bramki w ciągu czterech minut. Angolański napastnik trafił także w pierwszym meczu LK w Kopenhadze.

Pululu pierwszego gola strzelił w 69. minucie.Po akcji prawą stroną Tarasa Romanczuka i Mikkiego Villara, piłka trafił do napastnika Jagiellonii, który tyłem do bramki, uderzeniem piętą zdobył gola.

Trzy minuty później Pululu podwyższył prowadzenie Jagiellonii. Podawał mu Villar, a 25-latek strzałem pod poprzeczkę trafił do bramki Petrocubu.

Drągowski cztery razy wyjmował piłkę z siatki

Panathinaikos Ateny, z Bartłomiejem Drągowskim w bramce, na własnym stadionie uległ Chelsea Londyn 1:4. Polaka dwukrotnie pokonał Portugalczyk Joao Felix. Bramki zdobyli też Ukrainiec Mychajło Mudryk oraz Francuz Christopher Nkunku, który wykorzystał rzut karny. Honorowego gola dla "Koniczynek" strzelił Facundo Pellistri.

Napastnik Omonii Nikozja Mariusz Stępiński grał do 68. minuty, a cypryjska drużyna przegrała w Edynburgu z Hearts of Midlothian 0:2.

Jagiellonia nie gorsza od Chelsea

Do tej pory sześć drużyn odniosło po dwa zwycięstwa w Lidze Konferencji. Wśród nich są m.in. Jagiellonia i Chelsea.

Jagiellonia Białystok - Petrocub Hincesti 2:0 (0:0)
Bramki: 1:0 Afimico Pululu (69), 2:0 Afimico Pululu (72)
Żółte kartki: Jagiellonia - Nene. Petrocub - Teodor Lungu, Ion Jardan
Sędzia: Danijar Sachi (Kazachstan)
Widzów: 14 021

Wyniki 2. kolejki fazy zasadniczej piłkarskiej Ligi Konferencji:

24 października, czwartek
Vikingur Reykjavik - Cercle Brugge 3:1 (1:1)
APOEL Nikozja - Borac Banja Luka 0:1 (0:0)
Celje - Basaksehir 5:1 (3:0)
Djurgarden - Vitoria Guimaraes 1:2 (0:0)
Gent - Molde 2:1 (1:0)
Hearts of Midlothian - Omonia Nikozja 2:0 (2:0)
Larne - Shamrock Rovers 1:4 (0:3)
Panathinaikos Ateny - Chelsea Londyn 1:4 (0:1)

The New Saints - FC Astana

Zawodnik Jagiellonii Białystok Kristoffer Hansen (L) i Dumitru Demian (P) z Petrocub Hincesti podczas meczu fazy ligowej piłkarskiej Ligi Konferencji w Białymstoku / PAP / Artur Reszko
Zawodnik Jagiellonii Białystok Darko Churlinov (L) i Dumitru Demian (P) z Petrocub Hincesti podczas meczu fazy ligowej piłkarskiej Ligi Konferencji w Białymstoku / PAP / Artur Reszko