Legia Warszawa nie zagra w ostatniej fazie kwalifikacji Ligi Mistrzów - zdecydowała UEFA. Mistrzowie Polski przegrali walkowerem rewanżowy mecz III fazy kwalifikacji z Celtikiem Glasgow z powodu udziału w tym spotkaniu nieuprawnionego zawodnika, Bartosza Bereszyńskiego. Kto jest odpowiedzialny za to niedopatrzenie?

Reklama

Internauci szybko znaleźli odpowiedzialną osobę. W komentarzach nie pozostawiono suchej nitki na Marcie Ostrowskiej, która jest kierownikiem zespołu Legii. Jednak jak donosi "Przegląd Sportowy" jej wina nie jest tak jednoznaczna.

>>> UEFA wykluczyła Legię z walki o Ligę Mistrzów

W stołecznym klubie odpowiedzialność za zgłaszanie zawodników ponosi kilka osób. Generalnie leży to w gestii pionu sportowego, na czele z dyrektorem sportowym Jackiem Mazurkiem i koordynatorem działu sportu Dominikiem Ebebenge. Wielu kibiców obarczyło winą kierownik drużyny Martę Ostrowską, ale w tej sprawie nie jest ona kluczową postacią. Przed wysłaniem list zgłoszeniowych muszą być one zaakceptowane przez kilka osób, nie ma wśród nich Ostrowskiej.

Odpowiedzialność rozkłada się na cały pion sportowy, który ma swoich przełożonych. Bez ich zgody nic nie jest wysyłane. Niewykluczone jednak, że to Ostrowska zostanie kozłem ofiarnym w tej kompromitującej sytuacji - czytamy na łamach "Przeglądu Sportowego".

>>> Tomaszewski: Decyzja UEFA to skandal