Oprócz niego w pierwszym składzie Borussii wyszli także Robert Lewandowski (obaj grali do 77. minuty) i Łukasz Piszczek. Dwie bramki dla ekipy z Dortmundu zdobył Japończyk Shinji Kagawa (16., 55.). Hoffenheim odpowiedziało tylko trafieniem Fabiana Johnsona (63.).

Kilka sytuacji do strzelenia gola miał także Lewandowski, m.in. w piątej minucie po dośrodkowaniu Błaszczykowskiego. Jego uderzenie na rzut rożny wybił jednak bramkarz Hoffenheim Tom Starke. W 76. minucie strzał byłego napastnika Lecha Poznań zablokował obrońca.

Na prowadzeniu w Bundeslidze pozostaje Bayern Monachium (40 pkt), który w 19. kolejce pokonał VfL Wolfsburg 2:0, po golach reprezentantów Niemiec Mario Gomeza i Holandii Arjena Robbena. Wyprzedza Borussię Dortmund (także 40 pkt) tylko dzięki lepszemu stosunkowi bramek.

W meczu FC Koeln - Schalke Gelsenkirchen (1:4) do 82. minuty w zespole gospodarzy występował pomocnik reprezentacji Polski Sławomir Peszko. Wygraną dały gościom bramki Klaasa-Jana Huntelaara (karny), Marco Hoegera oraz dwie Cipriana Maricy. Trafienie dla ekipy z Kolonii, która spadła na 13. miejsce (21 pkt) zaliczył Lukas Podolski.

Drugi występ w Bundeslidze w barwach Kaiserslautern zaliczył w sobotę 19-letni Jakub Świerczok. Były piłkarz Polonii Bytom wyszedł w podstawowym składzie zespołu w zremisowanym 2:2 spotkaniu z FC Augsburg. Grał do 74. minuty, a już w trzeciej ukarany został żółtą kartką.

Świerczok zadebiutował w Bundeslidze przed tygodniem w meczu z Werderem Brema (0:0).