Nie wyprzedzi ich dotychczasowy przodownik - Juventus Turyn. Drużyna "Starej Damy" miała grać w niedzielę w Bolonii, ale mecz odwołano z powodu przechodzących przez region Emilia-Romania śnieżyc.

>>>Udinese - AC Milan 1:2. Zobacz gole

Milan odniósł zwycięstwo z najwyższym trudem. W Udine gospodarze prowadzili od 19. minuty, kiedy to do siatki trafił Antonio Di Natale (17. gol w sezonie), i przez długie minuty utrzymywali przewagę.

Gościom, grającym bez zawieszonego za czerwoną kartkę Zlatana Ibrahimovica, brakowało siły ognia w ataku. Losy spotkania odwróciły się jednak w ostatnich 13 minutach. Najpierw wyrównał Maxi Lopez, który dopiero co wszedł na boisko z ławki rezerwowych, a w 85. minucie wynik ustalił - po asyście Lopeza - Stephan El Shaarawy.

Lopez strzelił swoją pierwszą bramkę dla Milanu. Argentyńczyk wzmocnił ekipę z San Siro przed miesiącem z Catanii, gdy okazało się, że głośno zapowiadany transfer jego rodaka Carlosa Teveza nie wypalił. Z kolei El Shaarawy, posiadający obywatelstwo włoskie i egipskie, zdobył drugiego gola w Serie A. Z pierwszego cieszył się w 4. kolejce w meczu z... Udinese (1:1).

W tabeli Milan wyprzedził Juventus o dwa punkty.