Southampton przegrało w sobotę, w meczu 8. kolejki ekstraklasy na wyjeździe z West Ham United aż 1:4. 32-letniego Boruca skrytykowano przede wszystkim za błąd, który spowodował utratę pierwszego gola. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Marka Noble'a piłka skozłowała tuż przed nim i wpadła do siatki.

Reklama

Polak otrzymał od ekspertów serwisu Sky Sports najniższą notę spośród wszystkich zawodników. Jego występ oceniono na czwórkę w dziesięciostopniowej skali. Najlepiej w całym zestawieniu wypadli gracze West Ham United - zdobywcy bramek Kevin Nolan (jednej) oraz Mark Noble (dwóch) otrzymali ósemkę. W Southapton najwyższe noty - siódemki - przyznano strzelcowi jedynego gola dla tego zespołu Adamowi Lallanie, Jasonowi Puncheonowi oraz Holendrowi Josowi Hooiveldowi.

Czytelnicy serwisu Sky Sports mieli odmienne zdanie niż eksperci. Uznali Boruca, obok Lallany, najlepszym graczem w swojej ekipie. Ich występy oceniono na szóstkę. Najgorszym wybrali z kolei Portugalczyka Jose Fonte, który sprokurował rzut karny dla przeciwników.

Boruc trafił do Southampton we wrześniu. Związał się z tym klubem do końca obecnego sezonu. Zanim zadebiutował w pierwszej drużynie, wystąpił w dwóch spotkaniach w zespole U-21.