Boenisch, który od czasu upłynięcia kontraktu z Werderem Brema pozostawał bez klubu, pojawił się na boisku na początku drugiej połowy, przy stanie 0:3. Kilkadziesiąt sekund później sędzia pokazał mu żółtą kartkę.

Hannover 96 wygrał swoje wyjazdowe spotkanie ze Stuttgartem 4:2, choć do przerwy gospodarze prowadzili 2:0. Sobiech zdobył kontaktową bramkę w 57. minucie, a niedługo potem trener Mirko Slomka wprowadził w jego miejsce Mohammeda Abdellaouego. Norweg zdążył wpisać się na listę strzelców dwukrotnie - kilkadziesiąt sekund po wejściu na plac gry i kilka minut później, z rzutu karnego.

W sobotę dwa gole w starciu Borussii Dortmund z Augsburgiem (3:1) strzelił Robert Lewandowski. Pierwszy raz na listę strzelców wpisał się w 51. minucie, kiedy wymienił piłkę z Mario Goetzem i pokonał bramkarza rywali. 20 minut przed końcem spotkania podwyższył na 3:0, a chwilę potem trener Juergen Klopp zdecydował się zdjąć 24-letniego napastnika z boiska. Zastąpił go Julian Schieber.

Łukasz Piszczek rozegrał w barwach mistrza Niemiec cały mecz. W składzie zabrakło natomiast Jakuba Błaszczykowskiego, który od kilku tygodni leczy kontuzję stawu skokowego. Kapitan biało-czerwonych ma jednak szansę powrócić na boisko w przyszłym tygodniu.

W piątek w barwach Mainz pół godziny rozegrał wracający po kontuzji Eugen Polanski. Reprezentant Polski zastąpił w 60. minucie urodzonego na Ukrainie Australijczyka Nikitę Rukavytsyę. Gospodarze pokonali FC Nuernberg 2:1.