Zakupy zaczęły się 3 stycznia, zakończą ostatniego dnia tego miesiąca. Przypadają na półmetku sezonu - którym będzie najbliższa 19. kolejka w sobotę i niedzielę. Są one okazją do uzupełnienia składów orazkorzystnej sprzedaży piłkarzy, którymi zainteresowani są inni.

Reklama

Tak właśnie postąpił Milan Silvio Berlusconiego, żegnając w czwartek Brazylijczyka Alexandre Pato, który powraca do ojczyzny, gdzie grać będzie w klubie Corinthians Sao Paulo. Berlusconi inkasuje za ten transfer 15 milionów euro.

Sporym zaskoczeniem jest pozostanie w Interze Wesleya Sneijdera, ponieważ wszystko wskazywało na to, że Holender od dłuższego czasu siedzący na ławce rezerwowych zechce szukać szczęścia gdzie indziej. Juventus zaklepał sobie napastnika Atletico Bilbao - Fernando Llorente, przybędzie on jednak do Turynu dopiero w przyszłym sezonie.

Fiorentina, która jest rewelacją tego sezonu i zajmuje trzecie miejsce w tabeli, zainteresowana jest Rafałem Wolskim. Kierownictwa florenckiego klubu nie zraża fakt, że Polak związany jest do przyszłego roku umową z Legią. Mówi się o bliskiej już próbie przekonania warszawskiego klubu, by pozwolił piłkarzowi pożegnać się z nim przed czasem. Fiorentina za wszelką cenę chce pozostać w ścisłej czołówce serie A, by w przyszłym sezonie móc zagrać w Lidze Mistrzów.