Ekipa Arsenalu kończyła mecz bez udziału dwóch zawodników - w 45. minucie czerwoną kartką został ukarany Brazylijczyk Gabriel Paulista, a w 79. minucie Hiszpan Santi Cazorla.

Po tym meczu Chelsea ma siedem punktów i zajmuje dziesiąte miejsce, a Arsenal z dziesięcioma punktami jest czwarty. Sobotnie spotkanie było 189. derbowym meczem pomiędzy tymi drużynami, a 61. zwycięstwem Chelsea.

W innym spotkaniu drużyna West Bromwich Albion wygrała na wyjeździe z Aston Villą 1:0. Jedynego gola strzelił w 39. minucie Saido Berahino. Mecze między tymi drużynami są nazywane derbami West Midlands. Obie ekipy zagrały między sobą po raz 144.

Liderem rozgrywek jest Manchester City, który przegrał z West Hamem United 1:2, po golach Victora Mosesa (6. minuta), Diafry Sakho (31. minuta) i Kevina De Bruyne'a (45. minuta). Drużyna z Manchesteru ma 15 punktów, na drugim miejscu jest West Ham, a na trzecim Leicester, który zremisował ze Stoke City 1:1.