Na pięć kolejek przed końcem rozgrywek "Lisy", których piłkarzem jest Marcin Wasilewski, mają siedem punktów przewagi nad Tottenhamem Hotspur. Przed spotkaniem z Evertonem czekają ich konfrontacje z West Ham United (dom), Swansea City (dom) i Manchesterem United (wyjazd).

Reklama

Takiego popytu na bilety, jak na mecz z Evertonem, nie było nigdy wcześniej. Dostępne wejściówki zostały wyprzedane w 90 minut - napisano na oficjalnej stronie internetowej klubu.

Nie wszyscy nabywcy są jednak zainteresowani obejrzeniem meczu. Na portalach aukcyjnych można znaleźć oferty odsprzedaży biletów za ponad trzy tysiące funtów (ponad 16 000 złotych), a cena najdroższych podwójnych wejściówek sięga nawet 15 tysięcy funtów (80 000 złotych).

Klub przez ostatnie lata dobrze traktował kibiców, ale myślę, że będzie musiał odpowiedzieć na pytanie, jak doszło do takiej sytuacji. Nie wiem jakim cudem przeciętna osoba miałaby sobie pozwolić na taki wydatek. To już jest cena przyzwoitego używanego samochodu - powiedział, cytowany przez stronę internetową BBC, jeden z kibiców.

Zdaniem klubu sprzedaż biletów powyżej ceny nominalnej jest zabroniona i zapowiedziano podjęcie działań wobec osób, które ten zakaz łamią.

W ostatniej kolejce sezonu 2015/16 Leicester 15 maja na wyjeździe zagra z ustępującym mistrzem - Chelsea Londyn.