Vardy stał się gwiazdą obecnego sezonu. Strzelił już 22 bramki, co znacznie przyczyniło się do tego, że Leicester jest na czele tabeli i ma realne szanse na mistrzostwo.

Reklama

Poprawił także rekord Premier League i został pierwszym piłkarzem, który zdobywał gola w 11 meczach z rzędu.

To tylko jest dowodem na to, że jak nikt inny zasłużył na nagrodę. To wyróżnienie jest nie tylko dowodem na to, jak bardzo doceniamy jego występy w tym sezonie, ale także sygnałem, że jesteśmy pod wrażeniem jego kariery - powiedział szef stowarzyszenia Andy Dunn.

Jeszcze nigdy w historii plebiscytu nie wygrał piłkarz Leicester. Kolejne miejsca na podium zajęli jego koledzy z drużyny - Algierczyk Riyad Mahrez i Francuz N'Golo Kante.

O wyniku corocznego plebiscytu decydują głosy oddane przez członków Stowarzyszenia Dziennikarzy Piłkarskich (ang. FWA - Football Writers' Association), w którym zrzeszono około 400 zajmujących się piłką nożną reporterów z całej Anglii. Nagroda została ufundowana z inicjatywy Charlesa Buchana, byłego piłkarza, a potem dziennikarza.

Plebiscyt po raz pierwszy został zorganizowany po zakończeniu sezonu 1947/48, a laureatem został skrzydłowy Blackpool FC Stanley Matthews.