Grzegorz nie podpisał jeszcze kontraktu. Uczyni to po mistrzostwach, bo teraz chce się skupić na meczach drużyny narodowej. Transfer do PSG jest jednak przesądzony, ponieważ oba kluby doszły do porozumienia – zaznaczył.

Reklama

Największym zwolennikiem sprowadzenia Krychowiaka do PSG jest trener Unai Emery, który do tej pory stawiał na Polaka w Sevilli, a teraz bliski jest objęcia paryskiej drużyny

Według nieoficjalnych informacji kwota transferu będzie niższa aniżeli wpisana w klauzulę odstępnego – czyli 45 mln euro. W ten sposób Krychowiak został najdroższym w historii polskim piłkarzem. 26-letni zawodnik drużyny narodowej grał już wcześniej we Francji, ale w znacznie niżej notowanym zespole Reims.

Od 15 lat transferowy rekord wśród biało-czerwonych należał do bramkarza Jerzego Dudka, który za 7,4 mln euro trafił z Feyenoordu Rotterdam do Liverpoolu.

Krychowiak jest na czele zestawienia, ale oprócz tego zajmuje też trzecie miejsce. Przed dwoma laty Sevilla kupiła go bowiem z Reims za sześć milionów euro.

Najwyższe transfery w historii polskiego futbolu (w euro):
1. Grzgorz Krychowiak z Sevilli do Paris Saint-Germain - 45 mln (2016 rok)
2. Jerzy Dudek z Feyenoordu Rotterdam do Liverpoolu - 7,4 mln (2001)
3. Grzegorz Krychowiak ze Stade Reims do Sevilli - 6 mln (2014)
4. Adrian Mierzejewski z Polonii Warszawa do Trabzonsporu - 5,25 mln (2011)
5. Robert Lewandowski z Lecha Poznań do Borussii Dortmund - 4,75 mln (2010)
6. Euzebiusz Smolarek z Borussii Dortmund do Racingu Santander - 4,5 mln (2007)