Nie był to absolutny debiut Pogby w Premier League. W latach 2010-12 Francuz był już piłkarzem "Czerwonych Diabłów", ale w tamtym czasie tylko trzy razy pojawił się na boisku jako zmiennik. Później w nie najlepszej atmosferze odszedł do Juventusu Turyn jako wolny zawodnik. Po pięciu latach klub z Old Trafford zapragnął znów mieć go w składzie i musiał za to słono zapłacić.

Bohaterem spotkania był jednak Ibrahimovic. Szwed, który zgodził się dołączyć do Man Utd po tym jak trenerem został Jose Mourinho, otworzył wynik meczu w 36. minucie. Po dośrodkowaniu Wayne'a Rooneya głową skierował piłkę do siatki. Wynik ustalił po przerwie strzałem z rzutu karnego. Chwilę wcześniej sfaulowany został Luke Shaw.

>>>Manchester United - Southampton 2:0. Zobacz gole

Ibrahimovic rozegrał trzeci mecz na angielskich boiskach, a na koncie ma już cztery gole. Pierwszego zdobył w meczu o Tarczę Wspólnoty z Leicester City (2:1), a następnie w pierwszej kolejce pokonał stojącego w bramce AFC Bournemouth Artura Boruca (3:1).

Dokończenie kolejki w sobotę i niedzielę. Bournemouth zagra na wyjeździe z West Ham United, a Swansea City Łukasza Fabiańskiego podejmie beniaminka Hull City. W najciekawiej zapowiadającym się spotkaniu broniące tytułu Leicester City zmierzy się u siebie z Arsenalem.