Pracujemy razem zaledwie dziewięć miesięcy, możemy się jeszcze poprawić. Zawodnicy poznali już moje pomysły, ja ich charakterystykę, to też sprawia, że stać nas na jeszcze lepszą grę - powiedział Conte.

Reklama

W poprzednich rozgrywkach angielskiej ekstraklasy piłkarze Chelsea zajęli 10. miejsce. Teraz już mogli świętować tytuł, mimo że sezon jeszcze się nie skończył. Mają 10 punktów przewagi (jeden mecz więcej rozegrany) nad lokalnym rywalem Tottenhamem Hotspur.

Włoski menedżer dodał również, że celem klubu jest zatrzymanie najlepszy graczy. Według mediów, Diego Costa ma lukratywną propozycję z Chin, zaś Edenem Hazardem zainteresowany jest Real Madryt.

Wszyscy w klubie mamy te same ambicje, chcemy walczyć i zwyciężać w każdych rozgrywkach - podkreślił Conte, którego zatrudnić chce m.in. Inter Mediolan.

W tym sezonie Chelsea ma szansę na dublet, bowiem 27 maja zagra na londyńskim Wembley z Arsenalem w finale Pucharu Anglii. Wcześniej drużynę czekają dwa ostatnie spotkania ligowe z Watfordem i spadkowiczem Sunderlandem.