Wśród powołanych ostatecznie nie ma piłkarzy SSC Napoli Arkadiusza Milika i Piotra Zielińskiego, którzy w połowie maja byli na "liście życzeń" szkoleniowca kadry wśród zawodników z klubów zagranicznych.

Reklama

Jednak 25 maja SSC Napoli oficjalnie poinformowało, że nie zgadza się na ich udział w mistrzostwach Europy do lat 21. Włoski klub postanowił skorzystać z przysługującego mu prawa i o decyzji poinformował PZPN.

Napoli argumentowało, że MME nie znajdują się w oficjalnym kalendarzu FIFA, a tylko na mecze w nim zawarte kluby są zobowiązane do zwalniania swoich piłkarzy.

Podczas ME do lat 21 Polacy zmierzą się w grupie A kolejno: ze Słowacją (16 czerwca w Lublinie), Szwecją (19 czerwca w Lublinie) i Anglią (22 czerwca w Kielcach). Oprócz dwóch wymienionych miast turniej zorganizują również Gdynia, Bydgoszcz, Tychy i Kraków. W ostatnim z nich odbędzie się finał - na stadionie Cracovii.

Reklama

Oficjalnie meczem otwarcia będzie konfrontacja Polski ze Słowacją w Lublinie (godz. 20.45), ale tego samego dnia wcześniej zostanie rozegrane w Kielcach spotkanie Szwecja - Anglia (18.00).

Reklama

Po raz pierwszy w historii w turnieju weźmie udział 12 drużyn. Dotychczas w finałowej rywalizacji występowało osiem reprezentacji.

Uczestnicy zostali podzieleni na trzy grupy po cztery zespoły; do półfinałów awansują zwycięzcy grup oraz najlepsza drużyna z drugich miejsc.

Kadra Polski na MME:
Bramkarze:

Bartłomiej Drągowski (ACF Fiorentina, Włochy), Maksymilian Stryjek (Sunderland AFC, Anglia), Jakub Wrąbel (Olimpia Grudziądz)
Obrońcy:
Jan Bednarek (Lech Poznań), Krystian Bielik (Birmingham City FC, Anglia), Paweł Dawidowicz (VfL Bochum 1848, Niemcy), Jarosław Jach (Zagłębie Lubin), Paweł Jaroszyński (Cracovia), Tomasz Kędziora (Lech Poznań), Igor Łasicki (Carpi FC 1909, Włochy), Przemysław Szymiński (Wisła Płock)
Pomocnicy:
Adam Buksa (Zagłębie Lubin), Przemysław Frankowski (Jagiellonia Białystok), Bartosz Kapustka (Leicester City FC, Anglia), Jarosław Kubicki (Zagłębie Lubin), Karol Linetty (UC Sampdoria, Włochy), Patryk Lipski (Ruch Chorzów), Łukasz Moneta (Ruch Chorzów), Radosław Murawski (Piast Gliwice)
Napastnicy:
Dawid Kownacki (Lech Poznań), Jarosław Niezgoda (Ruch Chorzów), Krzysztof Piątek (Cracovia), Mariusz Stępiński (FC Nantes, Francja)