Krychowiak cały mecz oglądał z ławki rezerwowych. Gościom prowadzenie w 22. minucie dał Ashley Barnes, a w 73. podwyższył Chris Wood. WBA stać było jedynie na honorowe trafienie Jose Salomona Rondona.

>>>West Bromwich Albion - Burnley 1:2. Zobacz gole

O pozostanie w ekstraklasie walczy także Swansea City Łukasza Fabiańskiego. Na razie "Łabędzie" zajmują 15. miejsce, ale nad strefą spadkową mają tylko trzy punkty przewagi. W sobotę uległy na wyjeździe Manchesterowi United 0:2.

Polskiego bramkarza pokonali Romelu Lukaku już w piątej i Alexis Sanchez w 20. minucie. Belg cieszył się z 100. gola w Premier League. Jest 28. piłkarzem, który tego dokonał i piątym najmłodszym - ma 24 lata i 322 dni. Młodsi od niego byli jedynie Michael Owen, Robbie Fowler, Wayne Rooney i Harry Kane.

>>>Manchester United - Swansea City 2:0. Zobacz gole

Jestem bardzo zadowolony z tego osiągnięcia. O grze w Premier League marzyłem odkąd skończyłem sześć lat - podkreślił Lukaku.

"Czerwone Diabły" zajmują drugie miejsce, ale szansę na mistrzostw mają tylko teoretyczne.

Z drużyn z czołówki grał jeszcze tylko Liverpool, który długo męczył się na wyjeździe z Crystal Palace. W 13. minucie niespodziewanie prowadzenie objęli gospodarze. Rzut karny na bramkę zamienił wówczas Luka Milivojevic.

>>>Crystal Palace - Liverpool 1:2. Zobacz gole

Tuż po przerwie wyrównał Sadio Mane, a zwycięstwo "The Reds" w 84. minucie zapewnił niezawodny Mohamed Salah. To było 29. trafienie w obecnych rozgrywkach Egipcjanina, który zdecydowanie prowadzi w klasyfikacji strzelców.

W niedzielę Arsenal podejmie Stoke City, a w hicie kolejki Chelsea zmierzy się z Tottenhamem Hotspur.