Barcelona długo męczyła się na Anoeta, gdzie w lidze udało jej się wygrać tylko raz od 2007 roku. W 12. minucie gospodarze objęli prowadzenie po golu Aritza Elustondo, a wyrównać udało się dopiero w 63. Wówczas do siatki trafił Urugwajczyk Luis Suarez. Chwilę później o wygranej gości przesądził Francuz Ousmane Dembele.

Wcześniej Atletico Madryt, inny klub reprezentujący Hiszpanię w fazie grupowej Ligi Mistrzów, nie dał rady pokonać niżej notowanego rywala z kraju Basków - Eibar. Spotkanie w stolicy zakończyło się remisem 1:1, który gospodarze uratowali w doliczonym czasie drugiej połowy.

Przed pozostałymi rozstrzygnięciami tej kolejki Atletico zajmuje czwarte miejsce z pięcioma punktami. Przed nią sklasyfikowane są Barcelona - 12 pkt, Real Madryt - dziewięć i Celta Vigo - siedem.